Čarodějná zima

 • 4 zimní kapitoly plné tradic, kouzel, rituálů a příběhů pro kouzelný prosincový čas
 • 12 rituálů pro 12 posvátných nocí od předvečera zimního slunovratu až po Nový rok
 • Předslunovratové živé vysílání o svátcích a o tom, jak si vykouzlit magické “jůlnoce”
 • Společný rituál, který proběhne v rámci živého vysílání
 • Kouzla, rituály, tradice, obyčeje, oslavy a hostiny spojené se zimním časem
 • Setkání s bytostmi zimního času, od Barborek a Mikulášů, přes Krampuse a Divoký hon, až po naše předky a domácí duchy. A možná přijde i Ježíšek, Santa a Otec prasátek.

Vydejte se s námi na cestu čarodějnou zimou. Kolo roku se opět pootočilo a přichází kouzelný čas zimních svátků. Pojďte s námi prožít čtyři týdny kouzelného času, který dodá další vrstvu magie a kouzel dním všedním i svátečním. Zažijte rituály dvanácti posvátných nocí, které známe od našich dávných předků, stejně jako z mladších tradic lidového křesťanství.

Společně se vydáme na kouzelnou cestu časem a prostorem, abychom se setkali nejen v našich česko-slovenských luzích a hájích, ale také ve starověkém Římě, v keltské Británii nebo na Islandu. Cestou potkáme bytosti, které nás zimním časem provázejí už od nepaměti, i takové, které se zrodily teprve nedávno. Najdeme staré zvyklosti, tradiční pokrmy, kouzla a rituály a přineseme je zpět do našeho času a prostoru.

Ať už své soukromé oslavy nazýváme Vánocemi, zimním slunovratem, Kračunem nebo Yulem, prožijeme magické období, ve kterém se každé naše jednání nese ozvěnou do minulosti k našim předkům i do budoucnosti, aby ovlivnilo roky příští.

Připravili jsme pro vás články o významných dnech zimního času a o bytostech, které v jeho průběhu můžete potkat u nás i u našich evropských sousedů. Strávíme společně čas v čarodějné kuchyni, abychom navařili a napekli zimní dobroty, které potěší nás, naše blízké i bytosti z Jinosvětů.

Společně provedeme kouzla a rituály, které nám zajistí ochranu v nejtemnějších dnech roku a zajistí štěstí, zdraví a hojnost v roce následujícím. 

Jako vždy se můžete těšit na kouzla, tradice, zvyklosti, tarotové výklady, svíčkovou magii, věštění, a nakonec i na dvanáct posvátných nocí, které si užijeme v klidu, protože všechno ostatní již bude připravené.  Pokud stejně jako my milujete zimní svátky a chcete je strávit v kouzelné společnosti dalších čarodějnic a kouzelníků, rády vás uvítáme v čarozimním kurzu. Sice nemáme k dispozici celý bradavický hrad čar a kouzel, ani Velkou síň s dvanácti vánočními stromy a levitujícími svíčkami, ale astrální brány chrámu bohyně Estäry jsou otevřené všem putujícím, hledajícím a nacházejícím. 

Chcete prožít magický čas zimních svátků?

 • Hledáte cesty, jak všední dny učinit kouzelnými a jak najít magii v každodenních úkonech?
 • Toužíte se shledat s tajemnými bytostmi temné poloviny roku? 
 • Chcete navázat na staré tradice a založit si tradice vlastní? 
 • Milujete zimní svátky ve všech jejich podobách a hledáte způsoby, jak si je užít ještě lépe?
 

Co kurz obsahuje

 • 4 velké kapitoly, ve kterých najdete kouzla, rituály a aktivity, které vám pomohou prožít kouzelný čas zimních svátků, od prvního adventu až po Tři krále. První e-mail vám přijde do schránky již 1. prosince, poslední pak 22. prosince a bude obsahovat celé období vánočních svátků až do Tří králů.
 • 12 e-mailů věnovaných dvanácti posvátným nocím, které známe od našich pohanských předků i z mladších tradic lidového křesťanství. V každé kapitolce najdete průvodce daným dnem včetně rituálů, které se k danému dni a noci váží. První rituální e-mail vám skřítci doručí v předvečer zimního slunovratu, tedy 21. prosince, a poslední na Nový rok, 1. ledna 2024. 
 • Předslunovratové živé vysílání, při kterém si naživo popovídáme o našich svátcích, tradicích, které dodržujeme, posdílíme své tipy a triky na pohodový, a přitom kouzelný zimní čas. Součástí vysílání bude i společný rituál
 • Vstup do uzavřené facebookové skupiny, kde s vámi budeme sdílet naši vlastní osobní praxi, doplňkové materiály a kde jsme připravené na vaše zvídavé dotazy. 
 • Všechny materiály máte k dispozici i po skončení kurzu

Pro koho je kurz určen

 • Pro všechny milovníky zimních svátků, Vánoc, Kračunů, Slunovratů, Yulů a dalších úžasných svátků a tradic, které se v tomto magickém prosincovém čase nacházejí
 • Pro ty, kteří si chtějí užít kouzelný zimní čas obohacený o kouzla, rituály a tradice
 • Pro ty, kteří milují staré tradice, obyčeje a zvyklosti a hledají cesty, jak je zapojit do svých moderních životů
 • Pro všechny ty, kteří si chtějí užít atmosféru zimních svátků ve společnosti a s podporou lidí naladěných na stejnou, kouzelnou, vlnu. 
 

Vaše průvodkyně kurzem

Kdo kurz vede? My tři čarodějky, dohromady spojené mocí tří pod společným projektem Estärä. Pokud se chcete dozvědět více o nás – o průvodkyních, přečtěte si krátké povídání o průvodkyních nebo náš blog. Aktivní jsme také na naší Facebook stránce, či Instagramu.

Gaurí – Tiumen

K magii a výkladům karet jsem se dostala po více jak dvaceti letech praktikování tantrického buddhismu. Styl mé praxe se tak sice diametrálně proměnil a obohatil o nové dimenze, motivace však zůstává stále stejná. Magii vnímám jako práci s myslí. Jako praxi zaměřenou na poznávání a hledání moudrosti… Více o Gaurí

Adéla

Pokud bych měla svou cestu nějak nazvat, označila bych se za moderní eklektickou čarodějnici. Ráda čerpám z historických zdrojů, dochované moudrosti našich dávných i nedávných předků a ze zkušeností dalších praktikujících, nicméně tím nejdůležitějším je pro mě praktičnost a efektivita pro mne samotnou a pro můj život… Více o Adéle

Kateřina – Karen

Jako dítě jsem objevovala sílu magie v pohádkách, imponovala mi každá čarodějka, víla i strašidlo. Celoživotně mě provázela silná intuice a život byl takový až moc snadný. Ke své praxi jsem se dostala až po narození mého syna, kdy jsem se začala zajímat o léčbu psychosomatických nemocí dětí a Tarot se stal nedílnou součástí mého života… Více o Kateřině

Nejste zatím rozhodnutí?

Nevadí, zaregistrujte se do našich novinek. Poznáte nás tak více a třeba se rozhodnete později, zda se s námi vydáte na cestu. Jak vypadá náš newsletter, se můžete podívat zde.

Poskytování služeb se řídí těmito obchodními podmínkami. Práce s osobními údaji, které nám poskytnete, jsou vždy v souladu podmínkami na ochranu osobních údajů (GDPR)