Cesta starého řemesla

Cesta starého řemesla může na první pohled působit nenápadně. Není okázalá a většinou v sobě nezahrnuje vizuálně lákavé rituály nebo postupy, z nichž se dá snadno vytvořit líbivý příspěvek na Instagram.

Připomíná spíše poctivou, každodenní péči o zahrádku. Stejně jako u zahradničení si často umažete ruce i kolena a na výsledky své práce si musíte trpělivě počkat. A sem tam se smířit s tím, že vám úroda zmrzne nebo shnije. Anebo nebude vypadat úplně fotogenicky.

Jakkoliv může působit až příliš prakticky a přímočaře, v její zdánlivé jednoduchosti se skrývá nevýslovná hloubka. Právě proto, nikoliv navzdory tomu, že je tak provázaná s běžným životem, se všední existencí, je tato cesta použitelná pro každého, kdo chápe, že není nutné stavět světské a spirituální do opozice. Naopak, lze využít a použít každou zkušenost, i tu sebemenší, jako zdroj moudrosti a síly.

1 thought on “Cesta starého řemesla”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

BRUTNÁK LÉKAŘSKÝBRUTNÁK LÉKAŘSKÝ

Brutnák je v lidovém léčitelství často nazýván hvězdnicí. Jako rostlina je brutnák poměrně dobře rozeznatelná. Má šťavnaté ochlupené stonky, ochlupené listy a jasné modré květy hvězdicovitého tvaru. Včely brutnák milují.

DiviznaDivizna

Noční magická pochodeň, to je divizna (Verbascum densiflorum, angl. Mullein). Je známa pod lidovými jmény pastevcova hůl, pochodeň, nebeský oheň, zaječí vous, hřbitovní prach nebo třeba svatopetrská hůl.Jasně žluté květy