Cesta starého řemesla

Cesta starého řemesla může na první pohled působit nenápadně. Není okázalá a většinou v sobě nezahrnuje vizuálně lákavé rituály nebo postupy, z nichž se dá snadno vytvořit líbivý příspěvek na Instagram.

Připomíná spíše poctivou, každodenní péči o zahrádku. Stejně jako u zahradničení si často umažete ruce i kolena a na výsledky své práce si musíte trpělivě počkat. A sem tam se smířit s tím, že vám úroda zmrzne nebo shnije. Anebo nebude vypadat úplně fotogenicky.

Jakkoliv může působit až příliš prakticky a přímočaře, v její zdánlivé jednoduchosti se skrývá nevýslovná hloubka. Právě proto, nikoliv navzdory tomu, že je tak provázaná s běžným životem, se všední existencí, je tato cesta použitelná pro každého, kdo chápe, že není nutné stavět světské a spirituální do opozice. Naopak, lze využít a použít každou zkušenost, i tu sebemenší, jako zdroj moudrosti a síly.

1 thought on “Cesta starého řemesla”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Král HolíKrál Holí

Král holí sedí na svém trůně a drží v ruce rozkvetlou hůl, symbol kreativity a vitality. Jeho trůn a kápě jsou ozdobeny salamandry, s nimiž se potkáváme u všech dvorních