Karma a osud smrti

V mnoha duchovních komunitách existuje víra v karmu a osud. Slovo karma je sanskrtský výraz pro “čin”.

Karma neznamená “co jde kolem, přichází k nám” nebo “oko za oko”. Tyto myšlenky jsou nepochopením duchovních principů karmy. Většina lidí, kteří věří ve filozofii “co se děje kolem, to přijde”, pochází ze západního prostředí a jsou zvyklí na duchovní systém odměn a trestů. Tato filozofie funguje dobře pro lidi, kterým je třeba říkat, co je správné a co špatné. My ostatní jsme však schopni věřit v duchovní systém, který tyto černobílé koncepty přesahuje. Život není černobílý a není jím ani duchovní Vesmír.

Karma je energie, kterou vesmír dává lidem, rostlinám, zvířatům a celému vesmíru za účelem evoluce a transformace. Energie karmy jsou zde, aby nás naučily, jak se vyvinout ve vyšší duchovní bytosti. Když selžeme nebo jdeme proti božskému proudu stvoření, pak energie vesmíru zavedou zkušenosti, abychom se mohli poučit ze svých chyb. Někdy se stává, že čím častěji děláme stejnou chybu, tím těžší jsou energie.

Je to proto, že vesmír se snaží upoutat naši pozornost, abychom se mohli naučit lekci, která je pro nás určena. Opět to není trest. Vesmír nezpůsobuje, že se nám dějí špatné věci jako duchovní výprask! Na druhou stranu, když jdeme s proudem vesmíru a učíme se všímat si našeho světa a lekcí, které jsou nám poskytovány, pak energie pracují v náš prospěch. Přemýšlejte o toku univerzálních energií jako o proudu řeky. Pokud plaveme proti proudu, naše životy se zdají být obtížné. Pokud plaveme s proudem, pak je naše životní práce mnohem jednodušší. Abychom toho dosáhli účinně, musíme najít Boží vůli nebo smysl života a zůstat pevně na naší duchovní cestě. Když to uděláme, půjdete s přílivem síly a ducha.

Jsou chvíle, kdy vesmír vkládá kameny do naší metaforické řeky. To je lekce, kterou se musíme naučit.

Přiznejme si, že někdy jsou tyto lekce velmi tvrdé a velmi bolestivé a myslíme si, že to nezvládneme. A přesto se snažíme. Lekce, jako je tato, nám pomáhá pochopit, kdo jsme. Posouvá nás dál, než bychom kdy tlačili sami sebe. Lekce, které mi byly poskytnuty, mi pomohly pochopit význam univerzálních energií, stát se silnější čarodějkou a chápat lidský úděl mnohem lépe, než jsem si myslela, že jsem schopná. Čím dále prozkoumáte svou duchovní cestu, tím více bude Vesmír pracovat na tom, abyste byli lepší, než jste nyní.

Karma má přímý vliv na smrt, na to, jak umíráme a co se s námi stane po smrti. Ještě jednou chci poukázat na to, že karma není trest. Pokud se nepoučíte, není to z vás v okamžiku smrti vyňato. Existuje několik myšlenek týkajících se tématu, jakou roli hraje karma při smrti. Existuje teorie, která říká, že naše smrt je předurčena vesmírem a bohy. Tato teorie poukazuje na velmi specifický čas a datum. Další teorie říká, že doba smrti závisí na tom, jak dobře jste se naučili své lekce během života. Pokud jste se naučili každou lekci rychle, pak můžete zemřít rychleji. Pokud se učíte pomalu, možná budete žít déle. Pokud věříte této teorii, nesnažte se “podvádět” smrt tím, že se záměrně nesnažíte duchovně transformovat. Jste tím, kým jste, a podle toho se poučíte, ať se vám to líbí nebo ne. S největší pravděpodobností by takový čin vedl jen k tomu, že by vám byla znovu a znovu bolestivě vnucována stejná lekce, dokud by samotná smrt nemohla být považována za vítané vysvobození.

Existuje také teorie, že pokud dramaticky spadnete z cesty, zemřete mnohem rychleji, než se očekávalo. Do této kategorie mohou spadat drogově závislí, lidé s psychózami a lidé, kteří se vzdávají života. Tato poslední myšlenka říká, že smrt závisí na duchovních lekcích, na tom, jak žijete svůj život a jak dobře se fyzicky staráte o sebe a svět kolem vás.

Pohled na smrt budeme také probírat v podzimním kurzu, kde se společně pokusíme ji pochopit a přijmout jako naši součást.

Vaše Katka, Poháry plné magie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

FreyjaFreyja

Freyja je první, koho si představíme v seriálu o bozích, bohyních a božstvech (a práci s nimi).Její jméno znamená paní. Freyja sice byla vdaná za boha Óda, ten však zmizel,

Luna radíLuna radí

V pátek v 8:41 vstupuje Měsíc do Panny. Pod výkonnou a příliš kritickou Lunou v Panně snižte nároky k sobě i okolí. Raději své blízké chvalte, ať zvednete jejich sebevědomí.