Kuchyňská magie

Vítejte v čarodějnické kuchyni, v místě, kde se vaří zdraví, smaží štěstí a peče láska.

V tomto seriálu se společně podíváme na to, co je kuchyňská magie, jaké používá prostředky a jakým způsobem ji zařadit do své osobní praxe. To vše na konkrétních příkladech, abyste se hned mohli pustit do čarování nad hrnci a skleničkami.

Kuchyňská magie se točí kolem jídla, pití a jejich přípravy. Pro její provádění není potřeba o mnoho víc než to, co najdete ve své kuchyňské lince, špajzu a lednici. Do každého jídla či pití můžete vplést svůj záměr a každé jídlo se tak může stát rituálem, pomocí kterého dosahujete svých cílů.

I když už se ve svých domovech dávno neshlukujeme okolo krbu, abychom se zahřáli, uvařili a popovídali si za mihotavé záře plamenů, kuchyň přesto bývá srdcem moderní domácnosti. U kuchyňského stolu se nejčastěji setkáváme s členy domácnosti i s návštěvami, slavíme svátky a úspěchy, truchlíme po svých blízcích, řešíme starosti a děláme velká rozhodnutí. Kuchyň a jídelna jsou tedy přirozeně místy, kde se koncentruje velké množství energie. A pokud vaříme, je také místem, kde trávíme dost času. Není tedy důvod to nespojit s užitečným ovlivněním dění v našem domově a našich životech.

Kuchyňská magie ale zdaleka není jen doménou zasloužilých kuchařek a pekařů. Čarovat můžeme i s instantní kávou a polévkou z pytlíku. Jediným skutečným limitem magické praxe je naše vlastní představivost.

Dnešní povídání tedy zakončíme jednoduše u hrnku čaje nebo kávy. Bez ohledu na to, jestli sedíte v kavárně, doma nebo v práci, dáváte si kávu z kávovaru nebo potřetí louhujete pytlíkový čaj, zkuste se zamyslet, co chcete, aby vám nápoj přinesl – energii na túru, úspěšné jednání se šéfem, klidný spánek.

Vezměte hrnek do rukou a vtiskněte do nápoje svůj záměr. Máte-li po ruce lžičku, můžete svůj záměr do pití vmíchat nebo ji použijte jako kouzelnou hůlku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

OstružníkOstružník

OSTRUŽINÍK (Rubus, angl. Blackberry) začíná právě teď obrůstat mladými listy. Křoví ostružin tvoří jakousi hranici mezi světy a je využíváno v obranné a ochranné magii.Podle některých legend se plody směly

Luna radíLuna radí

V pondělí v 1:29 Měsíc vstupuje do Vodnáře. Rebelantský měsíc ve Vodnáři i ve školním roce překypuje energií. Proto pro sebe i pro děti připravte nějaký zajímavý program a dobře