Luna radí 20. – 26.5.2024

Krásný den naši milí,
jak jistě víte, 1.6.2024 otevíráme brány našeho Covenu chrámu bohyně Estäry. Luna bude součástí článků a trochu jiná, než taková, jakou ji znáte. Dnes jsem se rozhodla ukázat vám, jak takové pondělní setkání bude probíhat.

Je pondělí, start do nového týdne, které skoro nikdo nemá rád. Povězme si to rovnou, pondělky by se měli zrušit, nikomu se nechce do práce, všichni jsme ještě zlenivělí po volném víkendu. Ale jsme čarodějky a čarodějové a nás se nikdo neptá, co je za den. Jelikož ve 14:59 vstoupí Slunce do Blíženců, je skoro naší povinností být mezi lidmi a využít té komunikativní atmosféry, kterou nám blíženecké rozzářené Slunce nabízí. Sama jsem Blíženec, jestliže se vám stává, že v přítomnosti osoby ve znamení Blíženců máte pocit, že vidíte dvojitě, nemusíte si hned vyměňovat brýle. Jen si připomeňte, že Blíženci jsou znamení dvojčat, a proto má tato proměnlivá osobnost dvě stránky. Chvíli je vidíte, chvíli ne. Budeme teď vidět víc než kdy jindy, ale je s námi legrace.

V úterý vstupuje Měsíc do Štíra. Věřte, že pod magickou a intenzivní Lunou ve Štíru je možné naprosto všechno. Vyhýbejte se proto jakéhokoliv popichování, i když to bude svádět. Odveta od protistrany by zamířila do vašeho nejbolavějšího místa. Raději využijte současnou vnímavost k prožití podmanivého večera ve dvou nebo zvýšenou intuici k nalezení z problematických situací. Dobrou pomůckou vám může být nějaká dobrá kniha o ochranné magii. Vhodná doba je také pro návštěvu kartářky, nebo léčitele.

Pokud jste se tomu nějakou dobu bránili, je čas udělat krok dopředu. Odpoledne si ohlídejte, co komu říkáte, a obdržené informace si ověřujte, neboť Merkur je mluvka a dost si vymýšlí. Proto hodně zvažte, které nabídky jsou pro vás ty správné a co chcete a nechcete slyšet.

Ve středu za poledne si vychutnejte celkovou pohodu, kterou udržuje stabilní Saturn. Můžete se velmi těšit na příznivé ovzduší přetrvávající díky usměvavému Slunci, optimistickému Jupiteru, vnímavému

Neptunu, láskyplné Venuši a mocnému Plutu. Ať podniknete cokoliv, planety vás podpoří. V den před úplňkem nabídněte své rodině pokrmy zvláštních chutí. Vyberte z plísňových sýrů, udělejte křenovou, česnekovou nebo avokádovou pomazánku s vlašskými ořechy, olivami nebo mangem (podpoří sexuální aktivitu).Oblékněte se do tajuplné černé nebo vyzývavé kombinace černé a červené. Dejte si pozor, protože za Luny ve Štíru mohou vaše emoce být jako na horské dráze – z extrému do extrému. Svými silné empatickými schopnostmi můžete léčit a nebo zraňovat, velmi milovat a nebo silně nenávidět. Záleží jen na vašem rozhodnutí. Uvnitř můžete být zranitelní, což navenek nedáváte příliš najevo, a to vás může zraňovat ještě víc.

V období Luny ve Štíru využívejte esencí afrodiziak, tedy santal, myrthu nebo ylang-ylang. Z kamenů volte tygří oko pro pozvednutí sebedůvěry a optimismu, zlatý obsidián pro akční náboj a ochranný štít nebo slzy Apačů pro posílení.

Ve čtvrtek vstupuje Měsíc do Střelce a v 15:53 vrcholí Úplněk. S nezávislým a všetečným Měsícem ve Střelci za Úplňku se vydejte na cesty za poznáním a zajímavostmi. Potřeba neustále něco dělat a hledat, to je Luna ve Střelci. Máte přirozený optimistický přístup ke světu, hledáte vyšší smysl vašeho života a nemáte rádi nudu. Jste spontánní a otevření, což může ostatním velmi imponovat. Jen si dejte pozor na pocity prázdnoty, které se mohou objevit zejména jste-li o samotě.

Úplněk je nazýván také květinovým. Tato lunární fáze přináší energii expanze, inspirace a hledání pravdy. Je to čas na to, abychom se osvobodili od omezujících myšlenek a otevřeli se novým možnostem a perspektivám. Nebojte se roztáhnout svá křídla a prozkoumat neprobádané terény. Je to čas na to, abychom se pustili do nových dobrodružství, abychom si rozšířili obzory a hledali pravdu v sobě i ve světě kolem nás. Přemýšlíte, že zařadíte do vaší magické praxe něco nového? Směle do toho. Nakupte knihy, udělejte si poznámky. Proč se brzdit strachem a nesmělostí.

Energie Úplňku ve Střelci je optimistická, energická a inspirativní. Můžeme pociťovat nával vitality, touhu po cestování a poznávání nových věcí. Už máte rezervovanou dovolenou? A můžeme vědět, kam budete cestovat? Je to také skvělý čas na to, abychom se věnovali kreativním projektům a sdíleli své nápady s ostatními. Neskutečně se těším až probereme všechny vaše nápady.

Úplněk je čas na to, abychom se ponořili do hlubin svých emocí, zbavili se starých vzorců a otevřeli se novým možnostem a směřování v životě. Využijme všichni tuto silnou lunární energii k tomu, abychom se posunuli vpřed a dosáhli našich snů! Vytvořte si petici, která bude všechna vaše přání a touhy obsahovat a zamyslete se, co musíte odstranit z cesty k jejich naplnění.

🗝️Během Úplňku je důležité dopřát si dostatek spánku, protože naše tělo a mysl potřebují více energie na zpracování emocí.

🗝️Věnujte se činnostem, které vás uvolňují, jako je jóga, meditace nebo koupel. Bylinná koupel je jednou z nejlepších metod očisty a věřte, že vám udělá dobře.

🗝️Dopřejte si pauzu od technologií a stravte čas v přírodě nebo se věnujte činnostem, které vás baví. Ideálně s nějakou super knihou o magii, která se vám delší dobu válí na poličce a vy ne a ne si na ní najít čas.

🗝️Věnujte se meditaci a vizualizaci vašich cílů a snů.
Pokud je to možné, zkusme se vydat na krátkou cestu, i kdyby to byla jen procházka v přírodě. Změna prostředí nám pomůže uvolnit se a načerpat novou inspiraci

🗝️Věnujme se čtení knih o tématech, která nás zajímají a třeba vás i mohou někam posunout. My jsme sice zastánci knih, které nás něco naučí nebo které nám pomohou rozlousknout oříšek, který nejde otevřít, ale taková milá beletrie taky není k zahození a dopřeje vám čas jen pro sebe a cestovat mezi světy.

🗝️Podělte se s námi o vaše nápady a sny
Je dobré napsat si i dopis vděčnosti. Určitě je toho spoustu, za co jste ve svém životě vděční a je potřeba si to občas připomenout,

🗝️Vyhýbejte se negativním myšlenkám a pochybnostem o sobě.

🗝️Nebojte se podnikat kroky a jít za svými cíli.

🗝️Nebojte se opustit komfortní zónu a zkoušet nové věci. Strach nás může brzdit v růstu a dosahování našich cílů

🗝️Ideální rituály: zhmotnění přání, cestování, sny, milostná magie

V tento den můžete také počítat s psychickou zátěží kvůli přecitlivělé Venuši a nesoudnému Jupiteru, ale vnímavý Neptun to částečně zmírní. Pokud chcete držet úplňkový půst, pak hurá do toho. Na jaře jsou očistné kúry důležité. Pokud se na něj necítíte, dodržujte alespoň dietní režim. Nejezte smažené a ostré pokrmy, maso a tuky. Naopak zvyšte podíl čerstvé zeleniny a ovoce (ledový salát, topinambury, hroznové víno, pomeranče). Hlavně dostatečně pijte.

V pátek bude dělat problémy negativní Saturn, nicméně akční Mars je plný elánu a chce se bavit. Pátek je dnem lásky a pokud ho zrovna nemáte nebo nechcete sdílet s někým dalším, využijte čas pro sebe. Od dnešního dne, tedy po Úplňku jsou procedury nejefektivnější. Můžete přenechat péči o vaše tělo odborníkům, Doma si pak připravte omlazující lázeň z čerstvých kopřiv, kterých teď roste všude dostatek.

Přes noc je namočte a poté výluh nalijte do lázně. Pokud máte chuť čarovat a kouzlit, pak do duchovního světa vplujete nejlépe ve světle modrých nebo fialových barvách. V těchto barvách můžete zvolit i líčení, ať se cítíte jako královny. Muži naopak mohou využít tyto barvy na rituální ubrusy, nebo svíce. Za Měsíce ve Střelci využijte esence vonícími dalekými kraji a esence, které tiší nervozitu: petitgrain či cedr s ylang-ylangem nebo myrthou. Akční energii posílíte společenským citrínem, oduševnělým granátem či moudrým rubínem.

V sobotu vstupuje Měsíc v 17:36 do Kozoroha. Za strohého Měsíce v Kozorohu panují citově chladné dny, proto nešetřete pohlazením a slovy “mám tě rád”. V magické praxi se čiňte, protože liknavost se netoleruje, ale na volný čas si připravte program s rodinou. Můžete se radovat ze vstřícného a vnímavého ovzduší (i s nezbytnou dávkou štěstí), které stále udržují Neptun a optimistický Jupiter. Zahajte také jarní úklid a to nejen v zimním ošaceni a botách, ale také magický jarní úklid. S kozoroží Lunou zvládnete vše snadno a důsledně. Vyčistěte celou domácnost, nezapomeňte na své oltáře, magické pomůcky a obrázky, nabijte po vyčištění vše, co nabité být má, ať jste v klidu. Kozoroh nám může pomoci také v plánovaní financí a vytvoření finančního plánu. Dožene nás to samozřejmě k tomu, udělat si seznam výdajů. POZOR! Pro čarodějku, která má ráda krásné věci a spoustu knih nic příjemného. Zapracujte i na svých finančních kouzlech.

V neděli si užívejte intelekt, vtipnost a povídavost Merkuru, což je skvělé jak pro zábavu s přáteli, tak pro divinaci. Vytáhněte karty, kyvadla, křišťálové koule, runy, orákula… a pusťte se do toho, V Covenu můžete očekávat od nás velký výklad vždy na daný měsíc. Přejeme krásný týden plný magických zážitků!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související