Luna radí 29.4. – 2.5.2024

Odpradávna se věřilo, že o filipojakubské noci, která je 30.4., mají magické nečisté síly větší moc než jindy. Lidé se domnívali, že tehdy se shromáždí všechny čarodějnice a démoni a ještě jednou se pokusí získat nadvládu nad zemí, ale pak je zažene Slunce do podsvětí. Lidová slovesnost v tuto dobu varuje před zlými silami a doporučuje nejrůznější ochranná opatření, včetně zapalování ohňů na vyvýšených místech.

My moc dobře víme, že čarodějnic se bát nemusíme. Přece se nebudeme bát sami sebe, že? Co naopak doporučit můžeme, abychom na Beltainském ohni nechali shořet vše, co nás tíží, trápí, ničí a bolí.
V úterý v 17:19 Měsíc vstoupí do Vodnáře. S touto nápaditou Lunou zažijete lecjaké překvapení. Připravte se na pubertální nápady mládeže a divokost dětí. Ohlídejte si i vlastní zkratovité jednání.

Ve středu buďte během dne opatrní v emoční oblasti, protože přecitlivělá Venuše je plná bolesti, navíc negativní Pluto manipuluje a dělá naschvály. Neřešte partnerské neshody, nechte se políbit pod rozkvetlým stromem a nedělejte zbytečné chyby a unáhlené kroky, které může zapříčinit těkavost lunární čtvrti.

Ve čtvrtek se těšte na vstřícný a akční den a s chutí se pusťte do plánování činnosti. Mars vás podpoří elánem a Pluto dodá příznivé okolnosti a náhody. Ve 20:51 vstoupí Měsíc do Ryb.

Lesními vůněmi a esencemi si doma pročistíte vzduch. Rozlet ducha podpoříte všestranným křišťálem či sagenitem, stabilitu posílíte modrým sodalitem, ale i bronzitem.

Užijte si jarní svátky a přeji vám požehnaný Beltain. Probuďte v sobě smyslnost, nastolte harmonii ve svém těle i domovech a nezapomínejte na svou sexualitu.

Vaše Luna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

ŠafránŠafrán

ŠAFRÁN (rod Crocus, ang. Crocus) je rostlinou, která vítá jaro jako jedna z prvních.Symbolizuje nové začátky a období radosti a hojnosti. Šafrán je znám zejména jako koření, které je usušenými