Luna radí 31.7. – 6.8.

V pondělí po půlnoci Mars doplní potřebnou vitalitu. Nad ránem Jupiter přináší spokojený spánek. Díky vlivu těchto planet si můžete vychutnávat činorodé a usměvavé klima i s patřičnou dávkou štěstí (vynikající doba pro všechny sportovní a společenské aktivity).

V podvečer se sejděte s přáteli, nebudete litovat, díky nápaditému Uranu se skvěle pobavíte. Klidně se pusťte do generálního úklidu, Kozoroh dodá výkonnost a disciplínu. Nedělejte vše sami, zapojte rodinu a pak se společně jděte bavit. Sbírejte třezalku na olejový extrakt.

Zajímavost:
Recept na výrobu bylinných olejových extraktů
Bylinu nechte zavadnout (lépe se uvolní bioaktivní látky a omezí se možnost plesnivění). Nasekejte ji nadrobno, vložte do sklenice a zalijte panenským olejem (slunečnicový). Vše zakryjte celofánem a postavte na 4 týdny na slunce (pozor, ať z oleje nic nevykukuje). Denně obsah promíchejte, poté sceďte. Extrakt z třezalky je vynikající na odřeniny, popáleniny a vředy, ale i při zánětu středního ucha či kloubů. Další vhodné byliny na olejový extrakt: měsíček, rakytník, růže, tymián, šalvěj.

V úterý Měsíc vstupuje v 5:58 do Vodnáře a ve 20:31 nastává Superúplněk, který podpoří aktivaci Lví brány. Během srpna nastane celkem neobvyklý jev, a to dva úplňky v jednom měsíci. Dva Superúplňky, jeden nov, Lví Brána a obloha plná zázraků, máme se opravdu na co těšit! Lev nám přináší tvůrčí impulsy a vede nás k uskutečnění našich snů a vizí do budoucna. Je odvážný, velkorysý a milující. Užijte si letos jeho ohnivou energii a začněte si plnit svá přání. Zacházejte však moudře s vnitřním ohněm, směřujte ho přes své Srdce v lásce a pracujte s ním. Využijte tvořivou Lví kreativitu a buďte Tvůrci svého života!

Emoce jsou na vzestupu! Luna je královna emocí a když nastává Superměsíc, vaše city o sobě dají vědět. Zároveň je to poměrně vzácný úkaz, který přináší dobré zprávy. Ať už se jedná o oblast pracovní nebo vztahovou, superměsíc přináší pocity výjimečnosti, energii, dobré výsledky a zajímavé příležitosti, které se nenaskytují každý den. Důležité je věřit ve svůj úspěch, věřit sám v sebe, ve své cíle a v to, že to dokážete. A vždy můžete požádat o pomoc nebo radu bohyni Měsíce.

Za nápaditého Měsíce ve Vodnáři, navíc uprostřed léta a za Úplňku, čekejte lecjaké překvapení. Zapojte se do společenské zábavy, zapomeňte na věk a užívejte si ztřeštěnosti. Co kdybyste zkusili bungee-jumping či seskok padákem? Přehlédněte rebelanství teenagerů. ale ohlídejte malé děti, ať se při hrách nezraní.

Zpozorněte! Na jedné straně sice akční Mars a optimistický Jupiter vytvářejí optimální společenské klima, na straně druhé však podvodný Merkur a nezodpovědný Saturn zesilují nervozitu, podsouvají problémy a vytváří prostor pro podvody. Psychickou kondici nalaďte koupelí s esencí borovice rozmíchanou v mléce. Hloubkově čistěte pleť. Pozornost věnujte lýtkům a kotníkům. Promasírujte si je kaštanovým extraktem (regenerace cév) nebo protikřečovým cypřišovým olejem.

Je Úplněk! Šetřete si nervy a nežádejte nemožné, v tomto případě důsledný úklid. Udělejte doma jen to nejnutnější a jděte se bavit s přáteli. Sbírejte květ měsíčku na mast.

Zajímavost:
Recept na výrobu bylinných mastí
Domácí sádlo a zavadlou bylinu dejte do kastrolku. Směs zahřejte na teplotu 70-80 stupňů a udržujte ji za stálého míchání deset minut při této teplotě (vhodné je vaření v parní lázni). Odstate a zakryté nechejte stát 24 hodin. Poté směs rozehřejte, zamíchejte a sceďte do skleniček. Měsíčková mast z květů hojivě působí na kůži (podráždění, suché ekzémy, jizvy) a křečové žíly (prevence i akutní pomoc). Další vhodné byliny na mast: řepík, heřmánek, kostival.

Ve středu v podvečer ohrožuje zbrklost Uranu. Večer opatrně našlapujte v partnerských vztazích, neboť Venuše je přecitlivělá a uražená.

Ve čtvrtek vstupuje v 5:05 Měsíc do Ryb. Vnímavá a intuitivní Luna v Rybách ozvláštní vaše letní dny milou poetikou. Nechte se pozvat na romantické výlety do přírody, uvařte si jídlo na ohníčku a večer sledujte hvězdy. Doma se dívejte na zamilované filmy, čtěte romantické knihy a poslouchejte meditativní hudbu. Po celý den buďte obezřetní.

Prolhaný Merkur a mrzoutský Saturn stále zatemňuje klima nervozitou, negativitou i podvody. Počítejte s tím, že nejsilněji působí od odpoledne do podvečera. Raději důležité schůzky odložte a nic zásadního nepodnikejte. Aranžujte květiny, malujte, vyřezávejte a věnujte se tvůrčím činnostem. Zavařujte borůvky a malinové šťávy. Sušte bylinné koření. Naložte Jitrocelové lístky do cukru (na sirup).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KotlíkKotlík

Kotlík je atributem často spojovaným s čarodějnicemi a čarodějnictvím. Má to svůj oprávněný důvod, protože tato praktická zaoblená nádoba určená původně na přípravu pokrmů (zejména různých vývarů, dušených jídel a