Luna radí

V pondělí nad ránem Jupiter vytrhuje z příjemného snění. Večer ohlídejte zbrklost a zkratovité myšlení Uranu. Nikam nespěchejte a dodržujte stravovací režim. Jezte lehkou stravu bohatou na vitamín B a C. Zklidněte “skokový” životní styl procházkou a dechovým cvičením, uklidníte tak i nervový systém.
Udělejte jen to nejnutnější a rodinu pověřujte pouze rychle hotovými činnostmi – vynést koš, vyvětrat, zaběhnout do obchodu. Pro zdlouhavý úklid nebudete mít dost trpělivosti. Hledejte prameny a sázejte jehličnany (patří do Vodnáře).

Vyčistěte studny, zahradní nádrže a jezírka. Sbírejte šípky a plody rakytníku. v 18:21 Slunce vstupuje do Štíra. Razantně kombinujte základní modrou s černou, bílou a žlutou. Doplňte originální kovové šperky. Do aromalampy kápněte osvěžující esence podporující koncentraci: eukalypt, litseu cubebu, modřín, borovici, cedr a lemongras. Křišťál s turmalínovými vrostlicemi požádejte o odstranění chybných návyků, dumertierit o bystrou mysl a kalcit o odvedení napětí.

V úterý v 10:33 hodin vstupuje Měsíc do Ryb. Senzitivní a chápavý Měsíc v Rybách krátce před Úplňkem zesiluje intuici a empatii, zvyšuje úspěšnost léčitelských zásahů a jasnovideckých předpovědí. Vyslovte před usnutím svá přání, máte velkou šanci na jejich vyplnění.

Vydejte se na romantické toulky, poseďte na březích řek a svá trápení svěřte vodě.

Večer pozorujte hvězdy (nejlépe ve dvou). Celý den se můžete spolehnout na usměvavé Slunce a stabilní Saturn, neboť přinášejí vstřícné a pohodové klima. Před polednem si dejte pauzu, protože Saturn je statický a nechce se hnout z místa. Odpoledne se sejděte s přáteli, nebudete litovat. Pod patronací povídavého a vtipného Merkuru se skvěle pobavíte.

Ve středu po půlnoci Mars doplní vitální energii a nad ránem Jupiter hlídá spokojený spánek. Před polednem nepodlehněte náladovosti uslzené Venuše. Večer si vychutnejte osvěžující nápady Uranu. Nervozitu zažehnáte meditací, poslechem relaxační hudby a lázní s jasmínovým olejem. Očistu lymfy podpoříte koupelí se solí, ale i pohybem. Imunitu zvýšíte užíváním přípravku z vilcacory (tabletky, extrakt i čaj).

Dodejte kytičkám vláhu a výživu a chvíli si s nimi povídejte. Udělejte jen to nejnutnější a potom se věnujte tvůrčím činnostem, přátelům a společné zábavě. Sklízejte hrozny a plody na výrobu moštů, vína a octů. Sbírejte plody šípku, hlohu, jeřabiny (mají úplňkovou sílu). Zalíbíte se v něžné sametové meruňkové, v léčivé červenofialové, vnímavé zelinkavé či tyrkysové barvě.

Zvolte jemné silice stabilizující psychiku: jasmín, růži, růžové dřevo, ylang-ylang nebo meduňku. Okořeňte je jalovcem nebo osvěžte limetkou. Z kamenů si vyberte laskavý kunzit, meditativní ametyst, citlivý opál nebo hřejivý korál.

Ve čtvrtek ve 12:01 hodin vstupuje Měsíc do Berana. Za impulzivní Luny v beranu bývá ohrožen poklid, za Úplňku pak dvojnásobně (i když se odehraje až v Býku). Zvyšte sebekontrolu, učte se disciplíně a diplomacii. Neprovokujte a nevyvolávejte konflikty. Raději v duchu počítejte do sta a teprve potom jednejte.

Vnitřní napětí odveďte fyzickou prací, sportem, veselou zábavou, tancováním nebo zpíváním s přáteli.

Ráno využijte pro své aktivity příznivé okolnosti darované Plutem. Hloubkově pročišťujte a poté vyživujte pleť. Po napářce z kopřiv vyčistěte pleť a obličej ošetřete regeneračními krémy. Pokud se vám do těchto procedur nechce, alespoň si promasírujte pleť peelingovým krémem se skořápkami či drcenými vločkami.

Oči rozjasněte chladivými obklady ze světlíku nebo z černého čaje.

Od pátečního poledne si uchovávejte nadhled, i když agresivní Mars a nesoudný Jupiter vytvářejí konflikty a stres. Navíc je v sobotu doplní podvodný Merkur, a tak negativní vliv ještě zesílí. Držte se zpátky a určitě nepodepisujte žádné smlouvy. V oblečení preferujte světlou i tmavou zelenou nebo oranžovou barvu.

Bojovnou marsovskou červeň volte jen v doplňcích. Do aromalampy kápněte zklidňující esence: geránium, petitgrain, bergamot nebo kombinaci levandule s rozmarýnem. Měděný nuget požádejte o vitalitu. Od rodochozitu očekávejte citové ukotvení, od zeleného aventurínu mír a přátelství.

V sobotu ve 13:44 hodin vstupuje Měsíc do Býka a ve 22:24 vrcholí Úplněk. Odpoledne se stáhněte, neboť Pluto pletichaří. Odpoledne si vychutnejte celkovou pohodu, kterou zajistí zodpovědný Saturn. Večer nepodlehněte těkavosti vrcholícího Úplňku. Býkům vládne živel země, jsou to lidé stabilní, pevní, důslední, klidní a loajální, ale umí být také pohodlní, požitkářští, umínění, hrabiví a zatvrzelí. Jejich heslem je mám, hromadím a vychutnávám.

Pokud jde o léčení neduhů či prevenci je vhodné se v tomto období zaměřit na čelist, krk, chrup, uši, hrtan, hlasivky, štítnou žlázu a šíji. Z oblasti magie je ideální čas na rituály na zvýšení vzdělání, na spokojené bydlení, prodej nemovitosti a hojnost v domě.

Za Úplňku se doporučuje očistný půst. Od sobotního do nedělního ráda nic nejezte a pijte pramenitou vodu a bylinné čaje. Jestliže se necítíte zcela vyrovnaně, nehladovte, pouze snižte porce jídla a konzumujte převážně syrovou zeleninu a čerstvé ovoce.

Potřebujete-li uvolnit energetický přetlak, gruntujte. Až bude dílo hotové, těšte se z výsledků své práce. anebo všeho nechte a jděte se bavit s přáteli – je přece Úplněk. Zastřihněte ploty, posekejte naposledy trávníky, případně je shrabejte. Zryjte záhony a zapracujte do půdy hnojivo. Sbírejte šípky, trnky a jeřabiny. Sušte bylinné koření.

Krásný Úplněk všem 🙂

V neděli nezapomeňte na změnu času na zimní, budeme o hodinu déle spát 😃. S něžným, ale paličatým Měsícem v Býku si většinou užijete pohodovou náladu. Jen běda, kdybyste vstali špatnou nohou, to se vás pak mrzutost bude držet dlouho. Ráno se vylaďte do růžova. Poseďte s rodinou a přáteli, navštivte výstavy, jděte do kina nebo do divadla. Pokud se někde pořádají ochutnávky vín, nepropásněte je.
Počítejte se silnou konfliktností a stresem, který způsobují Merkur, Mars a Jupiter. Raději nic podstatného neřešte. Večer si vychutnejte se svými láskami něhu Venuše. Přihnojte stromy, sklízejte ovoce a zeleninu (vydrží dlouho čerstvé), uskladňujte je a zavařujte. Výrobky budou chutné a nepodlehnou kvašení. Sbírejte plody bylin (jeřabiny, trnky).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Luna radíLuna radí

V úterý vstupuje Měsíc ve 3:23 hodin do Střelce. Se zvídavým a hravým Měsícem ve Střelci rozhodně nezůstávejte sami doma. Navštivte výstavy a přednášky o všem co vás baví. Věnujte