Luna radí na pátek a víkend

Až do pátečního dopoledne si užívejte komunikativní a optimistické klima dané Merkurem a Jupiterem.

Vhodné pro zábavu i pracovní záležitosti. Ráno vstanete mile naladěni díky usměvavé Venuši.

Večer se nedejte rozklížit splínem Neptunu. Navštivte wellness centra a svěřte se do péče zkušených profesionálů. Nové síly naberte při relaxační masáži, v soláriu, ve vířivé koupeli nebo solné jeskyni, ale i při povídání s kamarádkami o hitech v kosmetice či módě. Doma si dopřejte vonnou lázeň s esencí šalvěje muškátové (výrazně zklidňuje nervovou soustavu) a prolistujte časopisy s módními novinkami. Noste vzdušné materiály, tmavé i světlé modré tóny.

Doplňte růžovou, oranžovou a medovou. Do aromalampy kápněte esenci lemongrasu nebo litsey cubeby, která podporuje soustředění. Pro dobrou náladu přidejte červený pomeranč nebo tymián. Bledě modrý chalcedon požádejte o očistu myšlenek a zmírnění nervozity. Od karneolu a sardonyxu získáte pocit bezpečí i koncentraci.

Hned po ránu u otevřeného okna dodejte plicím notnou dávku kyslíku a pořádně se rozdýchejte. Okysličíte tak krev a zmírníte napětí nervů. Procvičte ruce včetně prstů.

Zlikvidujte na svých zahrádkách plevel, plísně, škůdce. Zastřihněte keře, posekejte trávníky. Natírejte ploty, lavičky a altánky.

V sobotu v 0:52 Měsíc vstupuje do Raka. Vnímavá a úzkostlivá Luna v Raku s láskou pečuje o rodinu a těžce nese starosti blízkých. Snažte se vytvořit dobrou pohodu a nešetřete pochopením a něžnostmi.

Pozvěte na návštěvu prarodiče, zastavte se u sourozenců a víc pozornosti věnujte dětem. Odpoledne je nechte vyskotačit na prolézačkách a opičích drahách, večer jim přečtěte pohádky. Nezapomeňte na ratolesti na táboře a napište jim dopis nebo jim alespoň zavolejte.

Dopoledne se těšte na celkovou pohodu, kterou obstará zodpovědný Saturn.
Vnitřní spokojeností zlepšíte i pocit zdraví. Pečujte o sebe, všímejte si hezkých věcí a kupte si nějakou milou drobnost. Svými úzkostmi zatěžujete zejména žaludek, který pak trpí nervozitou a houpáním. Dopřejte mu chvíli klidu na lůžku a teplý obklad. Po doušcích upíjejte vlažný heřmánkový čaj. Na dětské bolístky nejlépe pomůže mámina přítomnost.

Na jedničku zvládnete všechny domácí práce. Uklidíte, uvaříte, ušijete a zvelebíte, na co si jen vzpomenete. Drahé polovičky požádejte o drobné opravy nebo o výrobu poličky na květiny.
V neděli ráno vstanete s úsměvem na tváři díky optimistickému Jupiteru. Před dopolednem využijte povídavost a činorodost danou Merkurem. Večer si však vychutnejte v plné parádě. Ve společnosti bude živo a veselo díky akčnímu Marsu a nápaditému Uranu.

Uvolněte se v harmonizační lázni s voňavým jasmínovým olejem. Pokožce poskytněte jemnou lymfatickou masáž a poté ji ošetřete regeneračními mléky a krémy. Musíte je však vklepat či vmasírovat, protože kůže před Novem špatně přijímá výživu. Na pokožku po opalování aplikujte zvláčňující lněný olej s levandulí nebo sprej z aloe vera.

Zajímavost:

Na menší popáleniny se pro urychlení hojení a proti bolesti okamžitě přiloží list aloe vera nebo netřesku. Minimálně se popálenina 5 minut chladí tekoucí studenou vodou. Přikládají se studené obklady z měsíčku, vilínu, třezalky, kopřivy a černého čaje nebo plátky okurky, syrové brambory a jablka. Hojivě působí měsíčková mast, třezalkový olej a potření medem. Neotevřený puchýř je vhodné neprodleně posypat solí.

Babičky radily při popálení prstu ihned štípnout do ucha (je tam nejslabší kůže, a ta vstřebá horkost).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

FriggFrigg

Zatímco Freyja je v severském pantheonu mimo jiné bohyní sexuální lásky a plodnosti, manželský svazek a domácí krb ovládá bohyně Frigg, jež zosobňuje archetyp Bohyně Matky.Její doménou jsou nejen mateřství,

KopřivaKopřiva

V dnešním pokračování seriálu o pryskyřicích se zaměříme na kopaivu, gugul, karayu a sandarak.Kopaiva (Copaifera) První zmínka o kopaivě se datuje do roku 1535. Ale trvalo dalších cca 113 let,

Druhá noc YuleDruhá noc Yule

Divoký hon a uctívání předků Druhá posvátná noc je nocí Zimního slunovratu. Soustředíme své myšlenky na důležitost domova, protože naši předkové nám připomínají, abychom se vyhnuli Divokému honu, známému také