Luna radí od pondělí do čtvrtka

V pondělí vstupuje Měsíc v 12:36 do Lva. Po ránu sice budete naladěni zásluhou Neptunu, dopoledne se raději stáhněte, neboť Pluto vše kazí. Zpozorněte, neboť na jedné straně Uran ve spolupráci s Marsem vytváří svěží a činorodé společenské klima, avšak v kontaktu se Sluncem silně stresuje a podsouvá neuvážená rozhodnutí, která by vás mohla později mrzet!

Oblékněte se do jemných tónů zelenkavé a modrozelené, případně zvolte hřejivou meruňkovou, nasládlou jahodovou či optimistickou bronzovou. Do aromalampy kápněte něžné esence jasmínu a palmy růžové nebo optimistický červený pomeranč. Granát požádejte o doplnění životní jiskry, sluncem prozářený olivín o sebedůvěru a selenit o splnění tajných přání.

Nezatěžujte trávení nevhodně volenou stravou a dbejte na hygienu. Jezte častěji, ale menší porce. Připravte celozrnnou stravu, zakysané mléčné výrobky (jogurty, tvarohy) a bylinná pesta.
Rostliny potřebují dostatek vláhy. Nezapomeňte zalévat i kytičky doma a pochválit je za krásu. Hnojte pro rychlý růst. Opravte zahradní nářadí a náčiní.

V úterý večer se zkoncentrujte, jinak budete dělat zbytečné chyby kvůli nesystematickému Jupiteru. Aktivním pohybem, masáží, saunou, ranní studenou sprchou a zázvorovým čajem rozproudíte krev v těle a stimulujete činnost srdce. Máte-li potíže se srdíčkem, krevním oběhem či tlakem, zvolte klidný režim a dopřejte si po obědě ”dvacet”. Štípance od hmyzu (i po klíštěti) namažte esencí levandule nebo čajovníku – neutralizují živočišné jedy.

Recept na výrobu masážního prostředku:

Na jednu ze základních masážních směsí do 100 ml prohřívacího slunečnicového oleje přidejte po 30 kapkách esence levandule a rozmarýnu (harmonizující směs silic) a 10 kapek esence jalovce (podporuje odvod škodlivin z lymfy). Při volbě jiné kombinace se řiďte účinky silic a příjemností jejich vůně. Pro uvolnění svalových bolestí je vhodná mateřídouška, tymián (obě v nízké koncentraci) či majoránka, pro osvěžení citrusy, při neuralgiích a depresích heřmánek, bazalka či geránium, při psychosomatických obtížích jasmín a růže.

Ve středu v 11:38 nastává Novoluní. S přátelským, ale pyšným Měsícem ve Lvu si obvykle užíváte veselou společenskou zábavu. Tentokrát byste se však měli stáhnout do soukromí a alespoň ve středu si vzhledem k Novoluní udělat čas jen pro sebe. Zhodnoťte uplynulé období, zapřemýšlejte, co je třeba zlepšit a stanovte si další cíle. Případně poseďte s velmi dobrým přítelem a rozeberte své starosti. Po půlnoci vás Venuše bude něžně kolébat v náručí. Dopoledne a před polednem se už raději stáhněte do svého zázemí, protože nervní a zkratovitý Uran společně s vrcholícím Novoluním výrazně zatěžují psychickou kondici.

Pokud za lvího Novu dodržíte středeční celodenní půst (nic nejíst, pouze pít vodu), snadno spálíte množství kalorií a můžete zhubnou až 3 kila (ovšem nesmíte se vzápětí přecpat). Pročištění organismu úspěšně podpoříte delší hladovku. V každém případě se stravujte dietně, jezte převážně ovoce a zeleninu.
Zastřihněte slabé a řídké vlasy pro posílení a rychlý růst. Na nové střihy zapomeňte, účesy stejně teď nedrží tvar. Raději vlasy důkladně prokartáčujte, poskytněte jim bylinné koupele (bříz, kaštan) a do ještě vlhké pokožky vetřete esenci čajovníku nebo rozmarýnu (proti lupům, oživí krevní oběh). Ze sluncem spálené kůže horkost stáhnete jogurtem nebo tvarohem (aplikujte přímo na pokožku) nebo silným odvarem černého čaje.

Oslňte veselými tóny léta – žlutou a zlatavou. Zaujmete i rozvážnou indigovou se zlatými šperky. Vyberte aktivizační esence: zázvor, skořici, kardamom a pepř. Přidejte chladivý grapefruit nebo mátu. Citrín požádejte o odstranění nervozity a křišťál o rozrušení negativních bloků. S tygřím okem se zamyslete nad svými cíli.

Doma se pohodlně usaďte, přemýšlejte a rovnejte si myšlenky. Je přece Novoluní, doba klidu. Pročítejte oblíbené knihy, proberte fotografie a poklady z mládí.

Projděte se po zahradě, povídejte si se stromy a rostlinami. Je-li třeba, odstraňte nemocné větve stromů.
Ve čtvrtek v 1:14 vstupuje Měsíc do Panny. Přičinlivá Luna v Panně touží po pochvale. Nehledejte na všem mouchy a nekritizujte každou maličkost. Raději oceňte šikovnost a úspěchy svých blízkých a spolupracovníků, ať pozvednete jejich sebevědomí. Nezapomínejte na svoji pohodu a naplánujte si výlet do arboreta, na výstavu květin, do zoo nebo delší procházku se svým čtyřnohým mazlíčkem.

Celý den si vychutnávejte bezprostřední, svěží a akční atmosféru, kterou udržují Mars a Uran (skvělé pro zábavu i sport). Dopoledne však počítejte s komplikacemi, které vytváří mrzutý Saturn.
Pracujte s půdou, založte kompost a loňský přehoďte. Hnojte. Zeleninu nesázejte (Panna je neplodná), ale o kytičky pečujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

HelHel

Hel je bohyní smrti a strážkyní podsvětí. Její jméno znamená “Skryté” a odkazuje na souvislost s podsvětím a mrtvými, pohřbenými pod zemí. Je nejstarším potomkem boha Lokiho a obryně Angrbody.

TáraTára

Tára je ženský bódhisattva a důležité božstvo v buddhismu i hinduismu. Zosobňuje základní ženský aspekt univerza, který je zdrojem soucitu a osvobození od negativní karmy. Zmírňuje utrpení všude tam, kde