Luna radí – pátek 13

V tento den začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů po celé Evropě a následný zánik řádu. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den.

Je tedy třináctka číslo ďábla? V tarotu se karta s číslem 13 jmenuje „Smrt“, ale její význam je dvojznačný. Říká nám, že aby mohlo něco nového začít, něco starého musí zemřít a skončit. Jde o číslo s velkým duchovním významem, ale nelze přímo říct, že by bylo nešťastné, spíš naopak, může nám přinést duchovní růst.

Třináctka má příchuť tajemna, ale i pátek jako takový. Tento den je zasvěcen bohyním lásky a planetě Venuši. Pátek je tajuplným dnem, kdy má milostná magie větší moc, proto doporučuji provádět kouzla lásky právě v pátek, protože tak získají magickou sílu Venuše.

Strach z čarodějnictví dal pátku příchuť něčeho zlého, my však víme, že obávat se ho rozhodně nemusíme, právě naopak.

Přesto, že je pátek třináctého, tak v kombinaci se zítřejším novoluním ve Vahách, kdy dojde zároveň k zatmění Slunce a je zahaleno mračnem temna, ve skutečnosti do našich životů přinese pozitivní vliv.

Přináší pozitivní zvrat a také nové nasměrování na životní cestě tak, abychom šli ke smyslu svého života.

Cokoli se teď děje, tak i když to tak nemusí na první pohled vypadat, je pro naše dobro. Je to čas nového počátku a pokud nevíme, zda zvládneme uskutečnit své sny, tak zvládneme, ale nemusí to být jen příjemné. Celá cesta za naším snem může být poměrně divoká, včetně nepříjemných zážitků. Nicméně nás vede k něčemu lepšímu, než je naše současná situace. V tuto dobu se otevírá nová brána a jediné co potřebujeme je sebrat odvahu, nechat minulost za sebou a vykročit.

Čeká nás tedy opět velmi magický den plný silné energie a nových začátků. Je pouze na nás, jak okolnosti ve svém životě přijmeme a jak s nimi budeme pracovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

RůžeRůže

RŮŽE Růží (Rosa spp., angl. Rose) je známo mnoho druhů. Obdivujeme její jemnost a krásu, ale také divokost a nebezpečí, které se skrývá v trnech.My se podíváme na růžové keře