Magie začátků

Vítejte v novém roce! Doufám, že jste konec starého roku náležitě oslavili a nechali v něm vše, co by vám mohlo překážet v rozletu.

Přestože je 1. leden už za námi, stále je čas na magii, která pomůže nastartovat proud šťastných okolností, na kterém elegantně projedeme rokem 2024. Slunovratové dvanáctidenní skončilo, ale jeho mladší sourozenec, dvanáctidenní vánoční, běží až do Tří králů. O přelomu roku jsme ale mluvili už o Samhainu, solární rok začíná zimním slunovratem a lunární obvykle začátkem února. Před zavedením lednového data býval prvním dnem roku 1. nebo dokonce až 21. březen, čas, kdy začínaly zemědělské práce. Všechny tyto přelomové časy můžeme využít pro podporu našich záměrů.

Pokud jste nezvládli řádně uklidit před koncem roku, učiňte tak nyní. Světsky i magicky. Začátek roku je ideální pro obnovu ochran domácnosti, případně pro vytvoření ochran a obran nových. Ty je ale vhodné provádět až ve chvíli, kdy je domácnost očištěna. Nechcete si přece nechtěné hosty – ať už bytosti či energie – uzavřít ve svém prostoru.

Vhodná jsou také zvratná kouzla, která nás očistí od všeho negativního, zlého, závistivého a zvrátí tato větší či menší “prokletí” v náš prospěch. Nejjednodušším kouzlem je např. použití citronu a svíčky. Nebojte se ale vytvořit si “zvratný” oltář prostřednictvím kterého budete průběžně všechnu negaci vrženou vaším směrem obracet v pozitiva.

Své místo má také magie zaměřená na zdraví, lásku, štěstí či hojnost. Provádějte drobné rituály či symbolické kroky a vytvořte dlouhodobá kouzla s těmito záměry. Důležitá a velká témata dává smysl podporovat průběžně. Teprve poté je vhodné přesunout se k menším kouzlům, kterými řešíme zcela konkrétní a nenadále nastalé situace. Lepší deka prevence…

Mnoho novoročních zvyků se vztahuje k jídlu a hojnosti. Zelí se vařilo s kousky stříbra, připravují se luštěniny, obilí, rýže a všechno, čeho je hodně a sype se to. Zelená zelenina jako špenát, saláty či bylinky taktéž podporují finanční prosperitu. Samozřejmostí, kterou je dobré průběžně udržovat, je dobře zásobená spižírna. Sladké jídlo zajistí sladký rok. Upečte si něco dobrého nebo si udělejte mrkvový salát.

Ať je váš rok 2024 co nejlepší!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KávaKáva

Někteří považují kávu za bylinu Země a začleňují ji do rituálů vážících se k tomuto elementu.Jeho vůně nese kořeněnou zemitost, ale přes to všechno jde o bylinu spojenou s Marsem.

JabloňJabloň

JABLOŇ (Malus spp, angl. Apple tree) je výrazným symbolem jara i podzimu. Na jaře oplývá intenzivně vonícími květy, v druhé polovině roku je obtěžkána dozrávajícími plody. Ve stínu starých pokroucených