Měsíční kámen

Měsíční kámen je minerál spojený s ženskostí, plodností a mateřstvím.

Je to kámen nových začátků. Je reflektivní a pomáhá napojit se na naše pocity a intuici. Přeměňuje nevědomé ve vědomé a připomíná nám, že život, stejně jako Luna samotná, je proměnlivý a je doslova tvořen neustále se opakujícím cyklem změn.

Napomáhá při lucidním snění a tradičně se také používal k rozvoji jasnovidných schopností.
Na psychologické úrovni klidní emoce, dodává pasivní a receptivní energii, a tak se hodí pro lidi, kteří mají sklon k agresivitě nebo příliš rozvíjejí „mužskou“ stránku na úkor té „ženské“.

Měsíční kámen nám pomáhá přijímat věci takové, jaké jsou. Napomáhá zvládat situace, kdy máme tendenci reagovat přehnaně, nebo se v nich cítíme pod velkým emočním tlakem.
Stabilizuje emoce a je pomocníkem při hlubokém emočním léčení. Může být vhodný rovněž pro dospělé i děti, kteří mají problémy s hyperaktivitou.

V léčení se používá zejména v souvislosti s ženskými reprodukčními orgány. Je vhodný v těhotenství, při porodu i při kojení, protože zvyšuje tvorbu mateřského mléka. Tiší napětí a bolesti spojené s menstruací a premenstruačním syndromem. Je také minerálem, který ženám pomáhá při početí dítěte.
Zklidňuje trávicí systém, zbavuje tělo škodlivin a vyrovnává hormonální systém. Pomáhá srovnat rozhozené biorytmy.

Čistíme ho pod proudem vlažné vody a nabíjíme samozřejmě na měsíčním světle. Energii měsíčnímu kameni dodá zejména dorůstající měsíc, zatímco při úplňku může být jeho vliv pro některé lidi až příliš silný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KotlíkKotlík

Kotlík je atributem často spojovaným s čarodějnicemi a čarodějnictvím. Má to svůj oprávněný důvod, protože tato praktická zaoblená nádoba určená původně na přípravu pokrmů (zejména různých vývarů, dušených jídel a

JasanJasan

Tento strom (rod Fraxinus, angl. Ash tree) je znám léčivými a ochrannými kouzly. Hůlky, amulety, kousky dřeva…to vše lze využít. Strom přinášející život a ochranu. Strom, který je znám jako