Najděte magii ve svém oblíbeném jídle

V knihách i mých článcích obvykle jdeme směrem od záměru k vyhledávání ingrediencí, které mu odpovídají a následně k hledání a vytváření receptů, které v sobě tyto ingredience obsahují.

Postup ale může být i opačný a může být velmi efektivní, protože stavíte na jídlech a nápojích, která dobře znáte a ke kterým již máte pozitivní vztah. Ať už chuťový, nebo i citový pokud je to například rodinný recept po babičce nebo koktejl, který jste pili s partnerem na vaší první dovolené.

Několikrát jsem zmiňovala, že pozitivní naladění na ingredience i výsledné jídlo je základem úspěchu.

Pokud budete jíst ‘prosperitní’ špenát s odporem, pravděpodobně si spíš než hojnost přitáhnete… v lepším případě nic, v horším nějaký finanční průšvih. U oblíbených jídel je zaručen pozitivní vztah a tím přirozené posílení záměrů, které do jídel vkládáme.

Vyberte si proto nějaké oblíbené jídlo a přemýšlejte proč ho máte rádi. Je to chuť, která vás uspokojuje, příjemná konzistence nebo ve vás vyvolává pocity či vzpomínky. Zkuste popřemýšlet kde je jejich původ, jaké jsou vaše osobní korespondence spojené s danou potravinou či jídlem. Zaměřte se na jeho tvar, barvu, chuť i původ dané potraviny a poté můžete zkusit zkonzultovat nějaký zdroj o korespondencích a najít, jaké vlastnosti dané potravině tradičně připisujeme.

Začnete s něčím jednoduchým, ovocem či ořechy, a poté se postupně přesouvejte ke složitějším jídlům. Ta jsou obvykle složena z velkého množství ingrediencí, vyberte proto ty, které jsou pro vás v daném jídle nejdůležitější nebo tvoří výraznou části výsledné chuti jídla. U indického kari by to mohla být žlutá barva a směs kari koření, v koktejlu nějaký druh ovocného džusu či typ alkoholu, u rizota si můžete vybrat buď rýži nebo zeleninu či byliny, které jí dodávají chuť.

Jaká jsou vaše oblíbená jídla a jaký magický účel byste jim přiřkli? Podělte se s námi v komentářích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta SoudKarta Soud

Kdybychom se u předposlední karty Velké Arkány měli řídit pouze názvem, je dost možné, že by na nás působila negativně nebo v nás dokonce vyvolávala nelibé a tísnivé pocity. Soud,

MátaMáta

MÁTA (Mentha spp.) je oblíbenou letní bylinkou zahrnující mnoho a mnoho druhů.V rámci magické praxe můžeme u nás v ČR využít zejména mátu peprnou, mátu klasnatou nebo mátu polej (polej

KarneolKarneol

Karneol uzemňuje a ukotvuje v přítomné realitě. Stabilizuje tělo i mysl a jeho vysoká energie vizalizuje, posiluje, přináší motivaci a podporuje kreativitu. Má schopnost čistit ostatní minerály. Pomáhá nám smířit