Nejdůležitější magická ingredience

Po celý rok jsme se potkávali u článků o kuchyňské a domácí magii. Našli jste v nich spoustu tipů na vaření a pečení, oslavy svátečních dní, podporu svých záměrů a péči o domov, který bude vaší podporou pro další osobní, rodinné i magické snažení.

Poslední článek před tím, než se přesuneme k tématu zimních svátků, věnuji té nejdůležitější magické ingredienci. Vám a vaší důležitosti pro vaši vlastní praxi.

I když si to někdy nemyslíte a možná se tak občas nechováte, vy jste nejdůležitější osobou svého života.

Od začátku až do konce je to o vás a o tom jak, s kým a proč budete žít. I vaše magická praxe vychází z vás a zase se k vám navrací. To, kdo jste, odkud pocházíte, jakou máte výchovu, spirituální představy, životní zkušenosti, přátele, zájmy a sny je základem, na kterém by vaše praxe měla stát.

Dobrá osobní čarodějnická praxe není ověnčená medailemi ani oceněná tím či oním “velkým jménem” čarokomunity. Dobrá praxe je dobrá pro vás. A možná právě a jenom pro vás. Přináší vám klid, posun, podporu, dává vám smysl a přináší reálné pozitivní změny do vašich životů. Nemusí to být cesta snadná, možná vám přichystá spoustu náročných dní, ale přesto bude ve výsledku přínosná pro váš rozvoj na úrovni duchovní i světské.

Limitem vaší praxe je jenom vaše představivost. Vytvořte si vlastní rituály, najdete si svou vlastní cestu k bohům a předkům, pojmenujte své běžné náčiní a dejte mu magický význam, vytvořte si vlastní magické postupy, zrýmujte si kouzla, čtěte co vás baví a zajímá. Vaše praxe opravdu nemusí být podobná praxi kohokoliv jiného. Jediné, co se počítá, je její přínos pro vás a její efektivita. Pokud vám to funguje, je všechno v pořádku i kdybyste pro vykouzlení harmonického vztahu používali černou barvu a ochraný kruh vytyčovali okvětními plátky růžové orchideje.

Než se pustíme do svátečních článků, chtěla bych proto pozvednout sklenici na zdraví všem, kteří kráčí cestou čarodějnictví a magie. Všem hledajícím, nacházejícím a zase se ztrácejícím poutníkům, těm, kteří nikdy nepřestávají hledat a jdou dál, i když občas neví, kam je cesta dovede.

Ať vás provází vaše vlastní síla a požehnání bohů a předků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

VojtěškaVojtěška

MAGICKÉ BYLINY: VOJTĚŠKA (Medicago sativa, angl. Alfalfa) Vojtěška je běžně rostoucí luštěnina, kterou většina z nás zná jako královnu všech pícnin. Primárně je považována za krmivo pro hospodářská zvířata. Tato

CerridwenCerridwen

Velšská bohyně Cerridwen je mocná kouzelnice a držitelka čarovného kotlíku. Přestože je známá zejména jako matka největšího a nejslavnějšího britského barda Taliesina, jako každá žena je mnohem víc než jen