Novoluní 13.12.2023

Novoluní nastalo dnes minutu po půl jedné v noci a bude se odehrávat pod taktovkou idealistického Střelce, který si kromě řady dalších věcí potrpí na upřímnost. Ke slovu se dostane touha přicházet věcem na kloub, podobně i nutkání trochu si zariskovat.

Řada z nás se nemusí cítit úplně v kondici, a i jinak pohodoví lidé mohou reagovat nezvykle emotivně. Také neklidné a lehké spaní, delší usínání a častější buzení patří mezi běžné důsledky této lunární fáze.

Novoluní je ale také den přinášející řadu výhod; rodí se „nový“ Měsíc, je tu další počátek a příležitost začít jinak a lépe.

Střelec obvykle platí za nenapravitelného idealistu milujícího poctivost a spravedlnost. Je obdarován nestandardní touhou po vědění a vždy hledí, jak rozšířit své obzory. Patří k nejnáruživějším cestovatelům, prozkoumává vše nové a snaží se přicházet věcem na kloub. Rád nachází inspiraci a přirozeně inspiruje druhé. Vyniká sympatickým smyslem pro humor, je srdečný a nakažlivě optimistický. Občas ale trochu přestřelí, protože rychleji mluví, než přemýšlí. Svým charismatem však dokáže i z nepříjemných situací bravurně vybruslit a trapné okamžiky překlopit v úsměvné momenty. Vše, co Střelci dělají, jim musí dávat smysl.

Věnujte se hlavně sami sobě. Je přece Novoluní, čas zastavení, hledání a přemítání. Uspořádejte si myšlenky a ty negativní vyžeňte a zorientujte se ve svých pocitech. Před zimním slunovratem máte ještě čas pomalu uzavírat starý rok a dokončit ještě všechno, co je otevřené, abyste mohli začít spřádat nové plány a cíle do dalšího roku.

Z oblasti magie je ideální čas na rituály na splněná přání, vzdělávání, zkoušky a zmoudření a také na šťastné cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

TřezalkaTřezalka

TŘEZALKU (Hypericum perforatum, angl. St. John´s Wort) nemusíme nikterak výrazně představovat.Je známa pro své vysoce ochranné účinky a je zásadní bylinou svatojánské noci. Pojďme se podívat na některé méně známé

Luna radíLuna radí

V úterý vstupuje Měsíc ve 3:23 hodin do Střelce. Se zvídavým a hravým Měsícem ve Střelci rozhodně nezůstávejte sami doma. Navštivte výstavy a přednášky o všem co vás baví. Věnujte