Poselství zvířecího průvodce

Před námi je nový měsíc. Červen voní létem a příslibem dovolených a blížících se prázdnin. Čas slunovratu otevírá brány do jiných světů a láká nás jimi projít. Devatero čarovného býlí omamně voní a pod hladinou našeho vědomí se z hibernace probouzí náš duchovní zvířecí průvodce, aby nám ukázal cestu k nám samým. 

A protože se téma zvířat a jejich magie bude jako příslovečná červená nit vinout celou letní sezonou Covenu, pojďme se spolu ve velkém výkladu na červen podívat, jaké poselství k nám přichází právě ze světa zvířat. 

Dostatek může přijít, pokud se cítíme dostateční sami v sobě. Mnohdy máme pocit, že mezi námi a hojností stojí celá řada (nebo snad i vysoká hora) vnějších překážek. Moc bychom chtěli, ale objektivně nám brání všechno možné. Určitě to není tak, že jsou to jen výmluvy. Ano, v reálném světě se musíme potýkat s mnohými výzvami. Ne všichni stojíme na stejné startovní čáře, ne každý má nespočet možností. Každý jsme něčím limitován, a je jedno, zda je to věk, vzdělání, počet dětí nebo místo bydliště. Jenže vnitřní překážky jsou taky reálné. Jsou stejně skutečné jako třeba inflace nebo situace na trhu práce. Protože pokud cítíme vnitřní nedostatek, pokud máme pocit, že je s námi něco špatně, že nám chybí nějaký důležitý kousek osobnostní skládačky, který by z nás udělal lidi s lepšími vyhlídkami na úspěch, tak sami pod sebou podřezáváme větev. 

Nemůžeme si nalhávat, že stačí pouze mít zdravé sebevědomí a věřit tomu, že je možné cokoliv, a věci kolem nás se tím zázračně přebarví na růžovo a posypou třpytkami. Na druhou stranu asi nikdo nemůže popřít, že pokud nebudeme věřit ve vlastní schopnosti, těžko přesvědčíme ostatní lidi a dokonce i realitu kolem nás, že k nám mají přicházet lákavé nabídky, které přinesou všechna ta “pozitiva a sociální jistoty”, jak by řekl klasik 🙂

Jenže co s tím? Ono se to hezky radí, jak si máte nasadit korunku sebevědomí a hrdě kráčet světem jako majestátní lev. Ale jak to prakticky provést, když se uvnitř vás choulí malé vyděšené koťátko, které se bojí, že ho venku sežere nějaký dravec? Jak aktivovat svoji sílu, když nevíte, zda ji (ještě) máte? 

Bude potřeba poodstoupit. Už jste ve svých problémech zavrtaní tak hluboko, že nemáte šanci vidět je s nadhledem. Z nory, kam jste se zahrabali, nemáte přehled, jak na tom skutečně jste. Takže první krok je vystrčit hlavu z díry, kde vám je sice možná pohodlně, ale nemáte šanci vidět cokoliv jiného, než černočernou tmu. Musíte se pohnout z pozice, v níž jste sami sebe znehybnění. 

Vzlétnout jako orel, který se vznese vysoko do oblak, kde věci najednou mají úplně odlišnou perspektivu. Když před sebou najednou vidíte celý svět jako na dlani, máte možnost spatřit svoji situaci v kontextu. Hezky si srovnáte, co je opravdu velké a co je vlastně docela drobný problém, který vám sice úspěšně zaměstnal vaši hlavu, ale ve skutečnosti se na mapě jeví jako bezvýznamná tečka. 

Zkuste se i sami na sebe podívat objektivně. Každý z nás má nějaké slabiny. Ale kde jsou vaše silná místa? Na čem můžete stavět? Co lze rozvíjet a přetavit v poklad? Najděte svou hodnotu a otevřete se tak proudu hojnosti.

Když lépe navnímáte, co jsou vaše dary, můžete také lépe pochopit svůj účel. To, proč jste tady a s jakými úkoly jste se sem narodili. Přestaňte se rozptylovat tím, že se neustále otáčíte za rameno a zkoumáte, co jste v minulosti udělali špatně. Nerýpejte se v tom, co se nepovedlo. Můžete to ještě změnit? Pokud ne, nechte to být. Poučte se z předchozích chyb a dívejte se před sebe. Nemůžete se vydat jen tak na blind. Pak to sice bude hezká procházka, ale nikam nedojdete. 

Stanovte si cíl. S žraločí ostrostí ne něj zaměřte pohled a vydejte se k němu. Kolem vás je spousta věcí, které se vás budou snažit rozptýlit. Najděte sílu jim vzdorovat. Máte toho tolik, co byste potřebovali dělat, aby váš život vypadal tak, jak si přejete, tak se nezdržujte malichernostmi. Nenechte se na své pouti chytit do pasti prokrastinace. Nevěřte tomu, že se jen na pět minut podíváte na sociální sítě a pak zase půjdete dělat něco produktivního. Je-li to nutné, nastavte si časovač nebo si stáhněte aplikaci do mobilu, která vám socky vypne, když na nich strávíte víc času, než je váš denní limit. Jedině pokud si udržíte disciplínu, máte šanci doplout do kidnějších vod. 

Ale zase to nepřežeňte na druhou stranu. Být poctivý, konzistentní a odhodlaný uspět neznamená, že se na své cestě musíte pravidelně bičovat a odpírat si všechno potěšení. Najděte si v tom, co děláte, radost, protože ta je mnohem výkonnější pohon než strach nebo vnitřní kritik, který vám namlouvá, že nic neděláte dost dobře. 

Zní vám to jako dvě věci, které jdou proti sobě? Být k sobě trochu tvrdší a zároveň si to užívat? Představte si to jako takovou čarodějnou mentální posilovnu. V určitém momentu je v tom stejně námahy, jako endorfinů z toho, jak zatěžujete svaly, nebo v tomto případě vaši mysl. 

Buďte prostě chytří. Jak už bylo řešeno, kombinujte správně mrkvičku s bičíkem a přesvědčte sami sebe, že denní praxe je zábava. Odměňujte se za splněné úkoly. Odškrtávejte si položky na seznamu. Chlubte se nám ve skupině, že jste se zvládli nevykašlat na své denní magické minimum, i když jste měli sto chutí si to víno a čokoládu, co jste měli připravené na obětinky, vypít a sníst sami 🙂 

A chvalte sami sebe. Buďte k sobě laskaví a zbytečně se netrapte, pokud něco nezvládnete k dokonalosti. Všechno, co děláte, je vzrušující cesta plná učení a poznávání nových věcí. A vy jste se k tomuto závazku okouzlit svou realitu a učinit ji magickou, přece neupsali proto, abyste trpěli, ale proto, že hluboko uvnitř sebe cítíte svoji duši, jak ožívá a znovu se rozvzpomíná na to, kde je doma. 

Dlouho zasuté vzpomínky k vám přicházejí jako sny, vize a znamení a vy je začínáte vnímat. Možná mají zatím nejasné obrysy, ale postupně na sebe vezmou jasnou podobu. Vracíte se na místo, z něhož jste přišli. Na místo, kde můžete kvést, růst a prosperovat. 

Vaše cesta možná nebude snadná a asi nebude mít ani zkratky, ale nemusíte se bát. Vaši ochránci jsou s vámi. Zavřete oči a přivolejte je k sobě. Ať už k vám přijdou na čtyřech nohách nebo přiletí vzduchem na svých perutích, či se objeví z hlubin země nebo připlují po vodě… už si vás všimli. Získali jste jejich pozornost. Vaše společná pouť může začít. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

AmazonitAmazonit

Amazonit je oblíbeným minerálem nejen pro svůj krásný nazelenalý lesk, ale zejména pro úžasnou filtrační schopnost. Dokáže blokovat nejen nežádoucí myšlenky a pocity, ale zejména různé druhy elektromagnetického záření. Otevírá