Směr míchání pokrmů

Pokud se v čarodějném řemesle už chvíli pohybujete, určitě jste slyšeli a pravděpodobně i aplikovali pravidlo, že pohyb po směru hodinových ručiček je pozitivní, vytvářející, přinášející, zatímco pohyb proti směru hodinových ručiček je očišťující, destruktivní či jinak “negativní”. Jestliže při své magické práci vytváříte kruh, tak ho nejpravděpodobněji vytváříte právě po směru a následně rozpouštíte proti směru pohybu ručiček.  

V kuchyňské magii, stejně jako při míchání bylinných směsí, olejů či jiných čarodějných výrobků, by se tedy vše, co má přinášet růst, mělo míchat po směru hodinových ručiček. Zatímco všechny pokrmy či výrobky, které jsou určené ke zmenšování či odstraňování by měly být míchány výhradně proti směru hodinových ručiček. 

Ve spoustě knih i od jiných praktikujících se dozvíte, že toto pravidlo NIKDY nesmíte porušit, protože byste si mohli to, co chcete do svého života přitáhnout naopak oddálit. Jsou ale i praktikující, kteří s se něčím takovým, jako je směr míchání polévky, vůbec nezatěžují a míchají, jak jim to zrovna přijde pod ruku. 

Kde je tedy “pravda”? Do jisté míry záleží na vás. 

Pohyb po směru hodinových ručiček vychází z pohybu slunce po obloze a je tedy považován za ten správný, řádný, systémový, budující pohyb. Pohyb proti směru ručiček a tedy “proti směru” slunce je přesným opakem. Z tohoto hodinkového a slunečního pohledu tedy má směr míchání smysl dodržovat. 

Na druhou stranu to, co dává smysl vašemu konání je záměr. Špenát, bazalka a máta jsou buď základ na smoothie nebo na prosperitní kouzlo. To, co vytváří rozdíl je váš záměr, se kterým je užíváte. Ne každý dušený špenát je prosperitní jídlo, ale každý jím může být. Stejně tak záleží na vás, jestli bude důležitý směr míchání, či nikoli. 

Z hlediska praktičnosti se jeví jako nejlepší řešení věnovat záměru průběžnou pozornost a zároveň několikrát během přípravy oslovit síly slunce, planet, řádu (či naopak chaosu) a požádat je o pomoc. Tuto žádost můžeme krom myšlenek či slov doplnit právě záměrným pohybem lžící, metlou či vařečkou po nebo proti směru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související