Svátky v březnu

Průběh roku je pro každou čarodějku velmi důležitý, protože v něm probíhá samostatný koloběh života a umírání, ve kterém se tvář velké bohyně projevuje obzvlášť zřetelně. Je velmi důležité, aby se čarodějka důkladně zabývala průběhem roku a naučila se nacítit na energie různých ročních období, protože tím začne chápat také koloběh života. Toto mnohonásobně prohloubí chápání vlastní spirituality a intuice, a posune ji blíže k bohyni.

Na jaře je možné vnímat kouzelné síly přírody úplně nejintenzivněji. Po zimě se vše probouzí k životu a síly “roztávají“. Proto se toto roční období obzvlášť dobře hodí pro začátek nových plánů všeho druhu.

Dvojnásob to platí pro nás, pro Estäru. Cítíme se plní síly a jsme připraveni vyrazit na novou etapu. Je to nádherný čas k uspořádání slavností pro potěšení, protože jarní pocity v nás všech probouzejí euforickou náladu a vykouzlí úsměv na každé tváři.

Dnes začíná měsíc březen, který bývá ještě přiřazován spíše k zimním měsícům, protože v tomto čase bývá ještě velmi chladno a mrazivo. Na druhé straně má pro nás už připravená první malá překvapení v podobě pupenů (i my si pro vás připravujeme překvapení) a malých zelených lístečků. Nyní už můžete začít pomalu zavírat za studeným ročním obdobím dveře, a to nejlépe za pomocí vnitřní očisty. Konec se zimními faldy! Jezte nyní více ovoce a zeleniny, pijte vodu a ovocné šťávy místo kávy a černého čaje.

Všechno roztává a dostává se do pohybu. To platí i pro Vás a pro tým Estärä 🙂

Ukážeme si některé svátky v měsíci březnu, které by neměly být opomíjené, obzvlášť pro ty, co pracují s bohyněmi.

 1. BŘEZEN: svátek římské bohyně Juno
 • Den vhodný pro rituál lásky. Juno je bohyně rozmnožování. Je zodpovědná za vše, od svatby až po narození společných dětí.
 1. BŘEZEN: svátek egyptské bohyně Isis
 • Isis je jednou z největších egyptských bohyní. Dcera bohyně Nút je dobrosrdečná a krásná. Je ochránkyní rodinného blaha a zamilovaných, je však považována také za vynálezkyni lodních plachet a bývá uctívána na březích moří, řek a jezer.
 1. BŘEZEN: svátek řecké bohyně Afrodity
 • Afrodita je velkou bohyní lásky. Říká se, že se vynořila z mořské pěny. Vše, co souvisí s mořem, s ní bývá dáváno do spojení. Proto jsou mořské pokrmy považovány často za afrodiziaka.
 1. BŘEZEN: svátek bohyně Kybelé
 • Kybelé je původně maloasijská bohyně, která byla oslavována jako jedna z největších pramatek v antickém Řecku. Později byla uctívána Římany, a dokonce i křesťany. Věřilo se, že probouzí každým rokem přírodu k novému životu.
 1. BŘEZEN: svátek římské bohyně Libérie
 • je to bohyně rolníků a probouzející se přírody. Jakmile začnou ze země vykukovat první rostlinky, bývá tímto svátkem oslavována, aby se země začala co nejdřív zelenat.
 1. BŘEZNA: svátek bohyně Ostary (den jarní rovnodennosti)
 • Ostara je germánská bohyně jara. Svátek věnovaný této bohyni, od jejíhož jména byl v 6. století n. l. odvozen název pro křesťanský svátek Velikonoce, se slaví, když den a noc trvají stejně dlouho. Zima má sice stále sílu, ale jaro už vysílá první posly a my se modlíme za plodnost a životní sílu. Nenechte se odradit špatným počasím a slavte tento svátek venku. Protože podivuhodné síly probouzejícího se života je možné opravdově vnímat pouze venku, v přírodě.
 1. BŘEZEN: svátek slovanské bohyně Máti
 • Máti je bohyní země, která je ve slovanských zemích považována za posvátnou. Se zemí je možné opět pracovat až po 25. březnu. To znamená, že čas na práci s půdou začíná tímto svátkem jako projev úcty ke znovuzrozené přírodě.
 1. BŘEZEN: svátek velké římské bohyně Luny
 • Luna je měsíční bohyně, která ochraňuje náměsíčné. Oslavujte sílu měsíční energie s přáteli u táborového ohně. Luna pak bude stát po celý rok po Vašem boku, pokud ji požádáte o pomoc.
  Užijte si krásný vstup do nového měsíce a ať vám vše, co v tomto čase začnete, přinese radost a potěšení!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

DiviznaDivizna

Noční magická pochodeň, to je divizna (Verbascum densiflorum, angl. Mullein). Je známa pod lidovými jmény pastevcova hůl, pochodeň, nebeský oheň, zaječí vous, hřbitovní prach nebo třeba svatopetrská hůl.Jasně žluté květy