Karta Čtyřka Holí

ČTYŘKA HOLÍ
(seriál o Malé Arkáně)

Čtyřka holí je radostnou kartou oslav, veselí a soudržnosti. Ještě zdaleka nejsme na konci a čeká nás spousta práce, ale chápeme, že musíme ve svém životě vytvořit zdravou rovnováhu mezi úsilím nezbytným k dosažení našich dlouhodobých cílů a časem odpočinku, relaxace a radosti z toho, co se nám doposud podařilo.
Symbolika na kartě je více než výmluvná. Šťastní lidé s květinami v rukou tančí a oslavují pod barevnou girlandou květů a hroznů zavěšenou na čtyřech holích, představující bod stability, jistoty a solidního základu.

Cítíme se natolik v bezpečí, že jsme opustili chráněné prostředí hradu a vydali se do světa mezi ostatní lidi, abychom s nimi sdíleli uspokojení z tvrdé práce, kterou máme za sebou.
Skupina v pozadí může být naší rodinou nebo lidmi, kteří nás na naší cestě podporovali a kteří mají svou míru zásluhy na tom, kde jsme nyní.

Jednou z úrovní karty Čtyři hole jsou i sdílené rituály stvrzující spojenectví s ostatními, takže může být kartou, která předznamenává uzavření manželství a svatbu – další oslavu života, lásky a vzájemnosti.
Může ale být prostě jen divokým večírkem, párty plnou zábavy nebo bouchnutím šampaňského po dokončení náročné fáze pracovního úkolu.

Čtyřka holí nás učí, že abychom mohli pracovat co nejefektivněji, musíme umět také odpočívat a najít si čas na prosté radosti života, na chvíle s rodinou a přáteli, na uvolnění se od stresu.
Je kartou klidu, kdy se můžeme nadechnout, osvěžit a nabrat sílu do další etapy. A také se zaslouženě poplácat po rameni a ocenit se za dobrou práci.
Ve své obrácené poloze často mluví o dosažení cílů, které nechceme sdílet s ostatními, nebo mají význam jen pro nás samotné, bez jakéhokoliv přesahu pro druhé nebo společnost. Také může přinášet zpoždění, překážky či předčasnou radost v okamžiku, kdy slavit ještě není na místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

AmetystAmetyst

Přestože tradiční řemeslo nepřikládá práci s drahými kameny takovou důležitost jako new age směry, neznamená to, že s nimi nepracuje vůbec. Stará cesta vychází z animistického pojetí světa, které vnímá