Karta Čtyřka Holí

ČTYŘKA HOLÍ
(seriál o Malé Arkáně)

Čtyřka holí je radostnou kartou oslav, veselí a soudržnosti. Ještě zdaleka nejsme na konci a čeká nás spousta práce, ale chápeme, že musíme ve svém životě vytvořit zdravou rovnováhu mezi úsilím nezbytným k dosažení našich dlouhodobých cílů a časem odpočinku, relaxace a radosti z toho, co se nám doposud podařilo.
Symbolika na kartě je více než výmluvná. Šťastní lidé s květinami v rukou tančí a oslavují pod barevnou girlandou květů a hroznů zavěšenou na čtyřech holích, představující bod stability, jistoty a solidního základu.

Cítíme se natolik v bezpečí, že jsme opustili chráněné prostředí hradu a vydali se do světa mezi ostatní lidi, abychom s nimi sdíleli uspokojení z tvrdé práce, kterou máme za sebou.
Skupina v pozadí může být naší rodinou nebo lidmi, kteří nás na naší cestě podporovali a kteří mají svou míru zásluhy na tom, kde jsme nyní.

Jednou z úrovní karty Čtyři hole jsou i sdílené rituály stvrzující spojenectví s ostatními, takže může být kartou, která předznamenává uzavření manželství a svatbu – další oslavu života, lásky a vzájemnosti.
Může ale být prostě jen divokým večírkem, párty plnou zábavy nebo bouchnutím šampaňského po dokončení náročné fáze pracovního úkolu.

Čtyřka holí nás učí, že abychom mohli pracovat co nejefektivněji, musíme umět také odpočívat a najít si čas na prosté radosti života, na chvíle s rodinou a přáteli, na uvolnění se od stresu.
Je kartou klidu, kdy se můžeme nadechnout, osvěžit a nabrat sílu do další etapy. A také se zaslouženě poplácat po rameni a ocenit se za dobrou práci.
Ve své obrácené poloze často mluví o dosažení cílů, které nechceme sdílet s ostatními, nebo mají význam jen pro nás samotné, bez jakéhokoliv přesahu pro druhé nebo společnost. Také může přinášet zpoždění, překážky či předčasnou radost v okamžiku, kdy slavit ještě není na místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

DurgaDurga

Když se Durga, jejíž jméno se překládá jako Neporazitelná nebo Nepřístupná, vynořila z posvátných vod řeky Gangy, byla její duše obdařena fyzickou formu stvořenou hned několika bohy. Její tvář stvořil

MorríganMorrígan

Morrígan je irská bohyně spojovaná zejména s rozdmýcháváním bitvy, ale také s osudem a světem mrtvých. Patří k Túatha Dé Danann, lidu bohyně Danu, poslední rase, která obývala Irsko před

NerthusNerthus

Pro staré Germány byla Nerthus zosobněním Matky Země. Římský historik Tacitus popisuje, jak na jeden den v roce tato bohyně opouští posvátný háj na ostrově, kde žije, a projíždí se