Magická očista v kouzelné kuchyni

S jarem přichází čas úklidů a očistu si zasloužíme i my, ať už po stránce fyzické, myšlenkové nebo emocionální. Pojďme se podívat, jak l tomu můžeme využít kuchyňské čarodějnictví.

Možná potřebujete očistit myšlenky, zbavit se tíživých emocí, zahnat obavy z těžkého rozhodnutí, zbavit se zlých snů či smůly, která se vám lepí na paty. V každém případě můžete zavést jídelníček, který bude očistě nápomocný. Neudělá ale veškerou práci za vás. Jedná se o podporu, nikoli o rychlé a bezpracné řešení všech vašich problémů a trápení.

Součástí očistného jídelníčku musí být dostatek vody. Pro zintenzivnění účinku můžete přidat mátu, v zimě možná přijde vhod spíš heřmánkový nebo tymiánový čaj. Očistné vlastnosti má také kurkuma, kterou známe už ze zlatého mléka z imbolcovém článku.

Z citrusů si můžeme připravit salát nebo jen vymačkat šťávu. Alkohol do očistného jídelníčku sice tak úplně nepatří, ale sklenička gin fizzu jednou za čas neublíží. Jalovec má navíc taktéž očistné účinky.

Krom alkoholu omezte také konzumaci masa a průmyslově zpracovaných a konzervovaných potraviny.

Domácí uzeniny, kompoty či zavařeniny jsou rozhodně vhodnější než ty kupované. Přesto se snažte upřednostňovat čerstvé suroviny a pokuste se aspoň trošku zmenšit porce. Fyzické odlehčení jídelníčku pomůže i očistě na méně hmotné úrovni.

Silně očistné vlastnosti má křen. Uvařte si křenovou polévku nebo přidejte křen do zelného salátu. Kromě českého křenu můžete využít i wasabi, čímž se stává očistné jídlo i ze sushi.

Univerzální očistný prostředek je rozmarýn. Ten můžete přidat do citronády nebo například k pečené zelenině.

Expertem na očistu je sůl, s tou to ale v jídle nepřehánějte, vhodnější je do koupelí. Dalším očistným supermanem je česnek. Přidejte ho do pomazánky, upečte palice jako přílohu nebo smíchejte česnek s tvarohem a bylinkami a dejte si ho k pečeným bramborám.

Ideální je zařadit tyto potraviny do jídelníčku dlouhodobě, aby se jejich účinek sčítal a posléze násobil.

Přípravu a konzumaci těchto potravin doprovoďte vizualizací a rozhodnutím, že jejich moc vám pomůže očistit tělo, mysl i emoce.

1 thought on “Magická očista v kouzelné kuchyni”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

LípaLípa

Strom srdce, včel, víl a přírodních duchů. Lípa (rod Tilia, angl. Linden) si drží pověst královny stromů.Obráží později na jaře, někde až v období podletí. Květy mají nádhernou jemně sladkou