Karta Pětka Holí

PĚTKA HOLÍ
(seriál o Malé Arkáně)

Na Pětce holí vidíme pět mužů, jak spolu zápasí. Jsou oblečeni v různých barvách, které reprezentují jejich různou společenskou příslušnost, a tedy i různé postoje, které obhajují. Avšak zahledíme-li se pozorně, všimneme si, že se svými holemi nesnaží jeden druhého zranit nebo si vzájemně ublížit. Zdá se, že za jejich zápolením nestojí žádný skutečný motiv, že je to soupeření pro samotné soupeření.
Muži přeměřují svoje síly, ale vše je vlastně hra. Nebo aspoň může být, dokud nám Pětka holí neukáže svou obrácenou tvář.

Pětky jsou v Tarotu kartami konfliktu a nejinak je tomu s Pěti holemi. Tento konflikt může být na úrovni holí velmi produktivní. Může představovat vášnivou diskusi, na jejímž konci najdeme řešení problému. Nebo podnětný brain storming, jenž nás zavede k jádru věci. Pět holí je i sportovní utkání nebo hra, v níž se snažíme obstát a zvítězit. Soupeřivost se však snadno může zvrhnout v poměřování velikosti našeho ega, kdy už nebojujeme proto, abychom zaštítili svoji pravdu či stáli za svými zásadami, ale naší potřebou je soupeřům dokázat, že, jak se krásně říká, umíme vyčůrat nejvýš.

Ve své vysoké polaritě nás Pětka holí učí, jak soupeření ustát s noblesou. Pokud jen hlasitě křičíme, abychom všem dali najevo, co si myslíme, neslyšíme, co nám sdělují druzí, a tím se ochuzujeme o rozmanitost názorů, která nám může pomoci vidět svět v pestřejších barvách.
Bitvy, které se snažíme vyhrát pomocí nečestných prostředků, nás nikdy nenaučí tolik, jako ty, kde zvítězíme čestně.

Díky výzvám, které přijmeme, si můžeme otestovat své limity a poznat svou sílu a dovednosti. Smysl pro fair play nám pomůže hrát s velkorysým srdcem a nenechat se strhnout k malichernému přetahování se o detaily, na kterých ve skutečnosti nezáleží.

Pětka holí nám ukazuje, že na určité úrovni je celá naše existence hrou a my jsme hráči v našich přidělených úlohách. A právě určitá hravost a nadšení z procesu hry nám pomáhá projít bitvami našeho života vítězně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

VratičVratič

VRATIČ (Tanacetum vulgare, angl. Tansy) je jedna z mých milovaných bylin. Často přehlížený, rostoucí na obyčejných nebo až ošklivých místech, kde si užívá plného Slunce.Vratič je nesmírně silnou rostlinou a

SmrkSmrk

SMRK (Picea, ang. Spruce) je v lidové magii strážcem času a snů. Jako další stálezelené stromy je i smrk spojen s nesmrtelností. Nejstarší exemplář smrku na Zemi je tzv. Old

HelHel

Hel je bohyní smrti a strážkyní podsvětí. Její jméno znamená “Skryté” a odkazuje na souvislost s podsvětím a mrtvými, pohřbenými pod zemí. Je nejstarším potomkem boha Lokiho a obryně Angrbody.