Symboly v kuchyňské magii

Dnes končí a zítra začíná nový runový rok. Othala, runa vybudovaného a dědičného majetku, předává vládu první runě Fehu, která naopak označuje práci a movitý majetek, pomocí kterého můžeme ten nemovitý vybudovat. Jeden cyklus končí a druhý začíná.

Dnes se proto podívám na použití symbolů v kuchyňské magii. Mohou to být runy, sigilie, astrologické značky, symboly živlů, pečetě bytostí, ale i tvary, které spojujeme se záměry. Srdce pro lásku, kruh pro celistvost, trojúhelník pro ochranu atd.

Ač můžete úspěšně používat běžné kuchyňské potřeby, někdy se hodí přidat žádoucí energie do jídla i pomocí jeho fyzických reprezentací. Nejjednodušší variantou jsou vařečky a jiné dřevěné nádobí s vypálenými symboly. Váleček na těsto můžete např. ozdobit symboly prosperity, čímž se tato myšlenka vloží do každého těsta, které budete válet.

Obzvlášť pokud chcete magicky působit pouze na vybranou porci, případně pro zesílení účinků, můžete použít symboly na servírovacím nádobí. Pokud nechcete, aby je někdo viděl, můžete je nalepit či nakreslit na dno hrnků, misek či talířů. Velmi praktické jsou podtácky, které můžete vyrobit a opakovaně používat pod sklenice, lahve i talíře. Opakovaným použitím navíc získávají předměty na síle.

V každém případě, pokud budete kuchyňské náčiní jakkoliv upravovat, myslete na zdravotní nezávadnost použitých postupů.

Symboly můžete vtisknout i do podoby jídla. Může to být vzor vyskládaný z ovoce na koláči, symbol ze sezamových semínek na polévce, ale také jedlý papír propašovaný do náplně taštiček či rozmíchaný do omáčky.

Symboly ani nemusí mít fyzický nosič, na kterém budou vyhotovené. Symboly můžete vytvořit a energizovat v mysli a poté je nakreslit pomocí prstu nebo vařečky do jídla nebo nad jídlem podobně, jako když energeticky vytyčujete prostor pro magickou práci. Nebo je ani kreslit nemusíte a během vaření symbol a záměr držte v mysli a vkládejte ho do jídla. Můžete si představovat, jak do špenátu padají a rozpouštění se v něm zlaté mince nebo naopak jak z jahodového džemu stoupá vůně v podobě srdcí.

Používáte při vaření a v kuchyňské magii symboly a pokud ano, kam je umisťujete? Podělte se s námi v komentářích. 📷⬇️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta SmrtKarta Smrt

Život je koloběh neustálých změn. A smrt je přechodovým stavem mezi jednotlivými cykly. Přestože se může karta Smrti jevit děsivá, je ve skutečnosti zvěstovatelem přirozených konců, pozvolného odumírání toho, co