“Odfláknuté” rituály

Často máme dojem, že aby byl rituál smysluplný, musíme mu věnovat opravdu velké množství času, energie a pozornosti.

Co když se nám ale některé z těchto komodit nedostává a my místo toho, abychom praktikovali, čekáme, až to přejde… bytosti zůstávají týdny a týdny bez obětin, svíčky na oltáři nehoří, kouzla vyprchávají.

Zkuste se na svou magickou praxi podívat ne jako na něco navíc, ale jako na součást životní rutiny.

Přestanete si na měsíc čistit zuby, protože jste unavení z práce? Přestanete zalévat květiny, krmit zvířata nebo dokonce děti? Předpokládám, a upřímně doufám, že ne.

Zkuste se tedy přenést přes své pocity nedostatku a prostě to udělejte. Hoďte na oltář obětinu, obnovte kouzlo, zapalte svíčku, nakrmte křečka.

Stejně jako květiny a zvířata nepřežijí bez vaší péče, ani vaše okultní praxe nepřežije, pokud se jí nebudete pravidelně věnovat.

Někdy je lepší jako obětinu na oltář předků denně napustit skleničku vody z vodovodu s tím, že jim to tam hodíte takřka bezmyšlenkovitě (asi jako když v běhu mezi prací a školkou donesete rodičům nákup), než to neudělat vůbec. Snadno se totiž může stát, že vaše vztahy s bytostmi, vaše horko těžko budovaná magická praxe nebo vaše vypiplané záměry pojdou stejně jako fíkus, který jste pár týdnů nezalili.

Je to to, co chcete?

Na našich pocitech ohledně praxe často záleží méně, než si myslíme. Není to jen o našich pocitech, ale také o té hmatatelné práci, kterou odvedeme v hmotném světě. Stejně, jako bychom se měli aspoň několikrát do týdne dokopat k pohybu, jinak bude strádat naše tělo, bychom se měli se stejnou frekvencí přimět také k provozování své okultní praxe. Někdy je čas na fitko, jindy můžeme použít schody místo výtahu. Přesto je to pohyb, který se počítá.

Stejně tak i zdánlivé maličkosti mohou podpořit vaši magickou praxi. Často si toho ani nevšimneme, ale pokud opravdu denně provedeme nějaký jednoduchý úkon, tak množství opakování přinese výsledky podobně, jako když kapka vody postupně vyhloubí díru do kamene.

Nepřestávejte proto praktikovat “jen” proto, že “nemáte čas”. Najděte jiné způsoby praxe, které jsou pro vás v danou chvíli realizovatelné a pusťte se do toho!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

TřezalkaTřezalka

TŘEZALKU (Hypericum perforatum, angl. St. John´s Wort) nemusíme nikterak výrazně představovat.Je známa pro své vysoce ochranné účinky a je zásadní bylinou svatojánské noci. Pojďme se podívat na některé méně známé