Čaj v kuchyňské magii

Je jen málo domácností, kde bychom nenašli alespoň krabičku pytlíkového čaje. Mnozí z nás mají dokonce celé skříňky obsazené voňavými (ne)čajovými sáčky.

Do Evropy se čaj dostal díky zámořským objevům, které na starý kontinent přinesly spoustu do té doby neznámých vůní a chutí. Zemí, která je s čajem spojena nejvíce, je bezesporu Británie. Tam byl čaj natolik oblíbený již v 17. století, že duchovenstvo odsuzovalo jeho pití z obav, že vede vede ke ztrátě morálních zábran i k poškození zdraví. Jejich mudrování naštěstí nemělo valného účinku a čaj je pořád jeden z nejoblíbenějších nápojů (nejen) ostrovního království.

Taseomancie, čtení z čajových lístků, bylo vyhledávanou kratochvílí již od zmiňovaného 17. století a doteď je oblíbeným salónním druhem věštebného umění. Pro čtení se používá sypaný čaj a neužívá se sítko, aby se do šálku dostaly i lístky. Čaj se nedopíjí do dna, aby se lístky mohly pohybovat ve zbytku tekutiny. Jakmile tazatel dopije, šálek se položí dnem vzhůru na podšálek a několikrát se jím otočí, než se vrátí do řádné polohy. Vykladači čajových symbolů poté prohlížejí lístky a hledají v nich předzvěsti blížících se událostí.

Čaj povzbuzuje vědomou mysl a užívá se proto v magii pro povzbuzení našich mentálních a komunikačních schopností. Čajové lístky nás ale také mohou obdařit bohatstvím nebo přinášet odvahu. Jsou vhodným přídavkem do misek či sáčků hojnosti. Hrnek čaje vypitý se záměrem je, stejně jako káva, jednoduchým rituálem, který nezabere mnoho času a dá se provést nepozorovaně i mezi “mudly”.
Čajové lístky můžete pro podporu svých záměrů smíchat s bylinami či sušeným ovocem, nebo si můžete koupit již připravené směsi. Výluhy a odvary z bylin či ze směsí pak magicky odpovídají vlastnostem surovin, které jsou v nich obsažené.

Čaj se, hlavně na Britských ostrovech, stal nápojem pro všechny příležitosti a lékem na všechny bolesti a trápení, od zlomeného srdce až po zlomenou nohu. Je součástí našich životů od snídaňových čajíků, přes svačiny a čaje o páté, až po pikniky a koktejlové bary.

Od nápoje pro vyšší vrstvy ušel čaj dlouhou cestu a stal se oblíbeným nápojem všech.

Jste čajomilové a jaký je váš oblíbený šálek? ⬇️📸

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

MalachitMalachit

Malachit je minerál spojený s ženstvím a ženskou energií. Staří Egypťané ho přisuzovali bohyni Hathor a nazývali ženským kamenem. Z toho pramení i jeho léčebné uplatnění. Malachit rezonuje s ženskými