Heřmánek Modrý a Skořice

Heřmánek modrý (Chamomilla Recutita)

Heřmánek je výraznou bylinou, ať už v lidovém léčitelství nebo v magii.
V astrologii se tato bylina pojí s Měsícem a je tedy vhodné využít ji zejména pro práci se sny, ale také při věštění.

Před divinací se využívá heřmánková koupel, která tělo i mysl nejen zklidní, ale zároveň vytvoří jakýsi vnější ochranný “oblek”.

Pro práci se sny lze použít malý polštářek naplněný sušeným heřmánkem.
V některých tradicích je spojen s aspektem panenské čistoty, v jiných zase odkazem na zemřelé (zejména ve válečném konfliktu).

Kvalitní heřmánkový esenciální olej má vždy modrozelenou barvu.
Skvěle se kombinuje s oleji jako je benzoin, bergamot, kmín, kasie, šalvěj, jalovec, levandule, citron, pačuli nebo třeba růžové dřevo či rozmarýn.

Magické využití:
věštění
práce se sny
práce s Měsícem

Skořice kůra (Cinnamomum zeylanicum)

Skořice přináší teplo a optimismus. Na astrologické úrovni je spojena se Sluncem a Marsem. Elementem, který skořici doprovází je samozřejmě Oheň.
Její využití najdeme zejména v magii peněz a magii ochrany. Protože je však ovládána Ohněm, je také součástí milostné či sexuální magie.

Skořice je velmi vhodnou obětinou, pracujete-li se slunečními božstvy.
Je ale také součástí známého abramelinového oleje, který se využíval v mnoha rituálech v rámci ceremoniální magie. Původně židovská receptura byla výrazně podporována Řádem Zlatého úsvitu a samotným Aleisterem Crowleym. Ten k tomuto oleji napsal: „Svatý olej je aspirací kouzelníka; je to to, co ho zasvěcuje k výkonu Velkého díla; a jeho účinnost je taková, že posvěcuje také veškeré vybavení a potřeby.”

Abramelinový olej lze vyrobit ze směsi skořice, myrhy a galangalu v základním nosném oleji. Avšak pozor na sílu těchto olejů, mohou velmi lehce podráždit pokožku.
Samotný skořicový olej lze výborně kombinovat s oleji jako je cedr, jedle, zázvor, jalovec, guajakové dřevo, muškátový oříšek, rozmarýn, růže, pačuli, máta peprná, pomeranč, badyán a nebo třeba ylang ylang.

Magické využití:
ochranná magie
milostná magie
sexuální magie
práce se Sluncem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

DubDub

Král lesa (rod Quercus, angl Oak tree) je klenotem v našich krajinách. Se svou dlouhověkostí patří mezi významné stromy a právem mu náleží výše uvedený titul. V mnoha kulturách hraje

Bez černýBez černý

Jaro si nelze představit bez bělostných kvítků bezu.Bez černý (Sambucus nigra, angl. Elder)je mým milovaným keřem. Najdete ho i pod názvy bezinky, smradinky, kašička nebo bzina.Z bezu využíváme především květ

LabradoritLabradorit

Labradorit je kámen, který pozvedá naše vědomí, přináší světlo a chrání. Odráží nechtěné a škodlivé energie, ochraňuje auru a její celistvost. Je kamenem spojeným s hlubokou moudrostí. Pomáhá nám napojovat