Karta Sedmička Holí

Sedmička holí je kartou zkoušek a sebeobhájení.
Karta zobrazuje muže stojícího na vrcholku kopce. V rukou drží hůl a bojuje proti dalším šesti holím, které na něj útočí zdola. Půda pod jeho nohama je mokrá a kluzká. Přesto se zdá, že své území brání úspěšně. Drží se na nohou a brání, co mu náleží.

Podíváme-li se však skutečně pozorně, zjistíme, že na každé noze má jinou botu. Možná byl útokem překvapen a zastižen nepřipravený. Nebo si jen dosud není jist svým skutečným postojem a názorem, který má nyní obhájit.

Po úspěchu Šesti holí přihází něco, co je v životě bohužel velmi běžné. Davy našich „followerů“ se mění na „hatery“ a „trolly“. Vyrostli jsme příliš vysoko a zářili jsme příliš jasně. Ti, kteří sami nedosáhli žádného úspěchu, se nás nyní pokouší strhnout zpátky na svou pozici.

Přestože může být do jisté míry lichotivé, že nám lidé závidí naše úspěchy, dostáváme se do obtížné a nezáviděníhodné pozice. Čeká nás další bitva, které musíme čelit. Znovu a znovu musíme dokazovat, že to, co jsme nabyli, si zvládneme udržet.

A nejsou to jen naše úspěchy, co je nyní podrobeno útoku. Musíme obhájit sami sebe. Naši pravdu, to, čemu věříme, i to, kým jsme. Často dokonce musíme bojovat i za ty, kteří nás vnímají jako leadry a kteří se sami obhájit nedokážou nebo nechtějí.

Tato bitva nás staví do pozice, kdy stojíme sami proti mnohým. Naše individualita či jinakost zde ale není tím, co nám podkopává nohy. Naopak. Sedmička holí má svou astrologickou korespondenci v Marsu ve Lvu. Ohnivá planeta v ohnivém znamení nám dává sílu uhájit si, co je naše, a oslavit naši výjimečnost.
Na určité úrovni můžeme tuto kartu vnímat jako ten nejzásadnější boj, kterému jsme vystaveni. Boj našeho vyššího já proti nižším touhám. Povoláváme do bitvy svůj veškerý potenciál a zaštiťujeme se zbrojí samotného Ducha, abychom obstáli a neuklouzli po strmém svahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta VůzKarta Vůz

Vůz představuje koncept, s nímž se můžeme setkat už v Bhagavadgítě: “Duše je cestující v kočáře hmotného těla a inteligence je vozataj. Mysl představuje otěže a smysly jsou koně.“ Místo

Karta SmrtKarta Smrt

Život je koloběh neustálých změn. A smrt je přechodovým stavem mezi jednotlivými cykly. Přestože se může karta Smrti jevit děsivá, je ve skutečnosti zvěstovatelem přirozených konců, pozvolného odumírání toho, co

Olej předkůOlej předků

Ačkoli všeobecně oblíbený Samhain již pominul, neznamená to, že je konec s rituály pro uctění předků či mrtvých všeobecně. Toto období trvá samozřejmě po celý rok, pouze na podzim a