Karneol

Karneol uzemňuje a ukotvuje v přítomné realitě. Stabilizuje tělo i mysl a jeho vysoká energie vizalizuje, posiluje, přináší motivaci a podporuje kreativitu.

Má schopnost čistit ostatní minerály.

Pomáhá nám smířit se se smrtí a smrtelností a přijmout koloběh v života v jeho nezbytné proměnlivosti. I proto byl dříve používán jako kámen, který ochraňoval zemřelé na cestě do posmrtného života.
Dodává nám odvahu, pomáhá nám činit zdravá životní rozhodnutí a také pomáhá překonávat apatii a motivuje nás k akcím, které přinášejí úspěch. Je výborným pomocníkem při překonávání zneužívání v jakékoliv formě a podobě.

Napomáhá nám nabýt sebedůvěru a důvěru ve vlastní úsudek. Tam, kde jsme se zasekli nebo nevíme, jak si poradit s negativními okolnostmi, můžeme karneol použít na rozhýbání situace. Zároveň nám ale dodá potřebný klid, abychom ustáli případné změny a zachovali si vyrovnanou mysl a jasné vnímání.
V meditaci díky své uzemňující energii slouží jako skvělý pomocník, pokud máme tendenci příliš bloudit myšlenkami nebo se oddávat dennímu snění. Zvyšuje koncentraci a zjasňuje myšlení.
Karneol nás chrání před závistí ostatních lidí a rovněž pomáhá transformovat vztek a hněv a nahradit je láskou k životu.

V léčení se používá při problémech s plodností. Posiluje metabolismus a celkově dodává energii. Pomáhá také při bolestech spodních zad, revmatismu či artritidě a podporuje i činnost ledvin a tok tělních tekutin.
Karneol pomáhá tělu vstřebat a správně využít minerály a vitamíny, které zkonzumujeme.

Nosíme ho buď na krku jako přívěšek nebo ho přikládáme na tělo v závislosti na tom, jaký problém nám má pomoci řešit. Lze ho také položit poblíž vstupních dveří, kde slouží jako ochrana domova.

Přečtěte si o minerálech

  • Měsíční kámen
    Měsíční kámen je minerál spojený s ženskostí, plodností a mateřstvím. Je to kámen nových začátků. Je reflektivní a pomáhá napojit se na naše pocity a intuici. Přeměňuje nevědomé ve vědomé… Více informací: Měsíční kámen
  • Jantar
    Jantar sice není minerál, ale zkamenělá pryskyřice z pravěkých borovic, nicméně jeho využití v léčitelství a magické práci je podobné jako u kamenů, a tak navzdory jeho původu často bývá… Více informací: Jantar
  • Opál
    Opál je jemný a delikátní kámen. Vyvolává mystické vize, stimuluje originalitu a pomáhá k sebevyjádření skrze dynamickou kreativitu. Je to také ochranný kámen, který se hodí nejen na cestách po… Více informací: Opál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KřišťálKřišťál

Křišťál je nejuniverzálnější kámen, jehož využití má velmi široké spektrum. Vyskytuje se nejčastěji v čiré formě, ale vzácností není ani jiné zbarvení či příměsi. Absorbuje, uchovává a uvolňuje energii a