Karneol

Karneol uzemňuje a ukotvuje v přítomné realitě. Stabilizuje tělo i mysl a jeho vysoká energie vizalizuje, posiluje, přináší motivaci a podporuje kreativitu.

Má schopnost čistit ostatní minerály.

Pomáhá nám smířit se se smrtí a smrtelností a přijmout koloběh v života v jeho nezbytné proměnlivosti. I proto byl dříve používán jako kámen, který ochraňoval zemřelé na cestě do posmrtného života.
Dodává nám odvahu, pomáhá nám činit zdravá životní rozhodnutí a také pomáhá překonávat apatii a motivuje nás k akcím, které přinášejí úspěch. Je výborným pomocníkem při překonávání zneužívání v jakékoliv formě a podobě.

Napomáhá nám nabýt sebedůvěru a důvěru ve vlastní úsudek. Tam, kde jsme se zasekli nebo nevíme, jak si poradit s negativními okolnostmi, můžeme karneol použít na rozhýbání situace. Zároveň nám ale dodá potřebný klid, abychom ustáli případné změny a zachovali si vyrovnanou mysl a jasné vnímání.
V meditaci díky své uzemňující energii slouží jako skvělý pomocník, pokud máme tendenci příliš bloudit myšlenkami nebo se oddávat dennímu snění. Zvyšuje koncentraci a zjasňuje myšlení.
Karneol nás chrání před závistí ostatních lidí a rovněž pomáhá transformovat vztek a hněv a nahradit je láskou k životu.

V léčení se používá při problémech s plodností. Posiluje metabolismus a celkově dodává energii. Pomáhá také při bolestech spodních zad, revmatismu či artritidě a podporuje i činnost ledvin a tok tělních tekutin.
Karneol pomáhá tělu vstřebat a správně využít minerály a vitamíny, které zkonzumujeme.

Nosíme ho buď na krku jako přívěšek nebo ho přikládáme na tělo v závislosti na tom, jaký problém nám má pomoci řešit. Lze ho také položit poblíž vstupních dveří, kde slouží jako ochrana domova.

Přečtěte si o minerálech

  • Měsíční kámen
    Měsíční kámen je minerál spojený s ženskostí, plodností a mateřstvím. Je to kámen nových začátků. Je reflektivní a pomáhá napojit se na naše pocity a intuici. Přeměňuje nevědomé ve vědomé […]
  • Jantar
    Jantar sice není minerál, ale zkamenělá pryskyřice z pravěkých borovic, nicméně jeho využití v léčitelství a magické práci je podobné jako u kamenů, a tak navzdory jeho původu často bývá […]
  • Opál
    Opál je jemný a delikátní kámen. Vyvolává mystické vize, stimuluje originalitu a pomáhá k sebevyjádření skrze dynamickou kreativitu. Je to také ochranný kámen, který se hodí nejen na cestách po […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Názvy rostlinNázvy rostlin

Dnes mám pro vás poslední rostliny ( i další věci) ze sbírky lidových názvů 🖤🌿 tlapa – jakýkoli listprasečí ocas – kamzičníkberaní hlava – kozlíkkrysa – kozlíkHorovo semeno – jablečník

BastetBastet

„V dávných dobách byly kočky uctívány jako božstva. Kočky na to nikdy nezapomněly.“ Bastet (také známá jako Bast) je významnou bohyní pocházející ze starověkého Egypta. Centrem jejího kultu bylo město