Karta Šestka Holí

Šestka holí představuje přesně to, co vidíme na obrázku. Muž, ověnčený vavřínovou korunou, drží v ruce hůl, která je rovněž ozdobena věncem z vavřínu. Jasné symboly vítězství, bohatý oděv a krásně ozdobený bílý kůň, na němž jede, předznamenávají, že se vrací z úspěšné cesty.

Dav jeho příznivců jej nadšeně vítá a aplauduje jeho vynaloženému úsilí.
Šestka holí tak není jen kartou vítězství a úspěchů, ale i kartou, jež předznamenává, že za naše úspěchy budeme oceněni a že za ně dosáhneme uznání od ostatních lidí.

Je v ní jistá podobnost se Čtyřkou holí, ale zatímco na Čtyřce jsme mohli sledovat scénou, která byla oslavou pro samotnou oslavu, Šestka nám ukazuje chvíle štěstí a radosti, které nastanou poté, co překonáme nějakou překážku (možná dokonce zvítězíme v bitvě, která se objevuje na Pětce holí) či dosáhneme něčeho, co je důležité nejen pro nás, ale má pozitivní přesah i pro ostatní.

Šest holí je okamžik triumfu. Předchozí úsilí se vyplatilo a odměna je již na cestě. Po právu cítíme zadostiučinění. Naše sebevědomí stoupá až ke hvězdám a je to tak v pořádku. Máme nač být hrdí. Je čas poplácat se po zádech a přijmout i poplácání od těch, se kterými náš úspěch sdílíme.

Je však třeba mít na mysli, že přestože jsme dokázali něco, co stojí za potlesk, vyhraná bitva ještě není vyhranou válkou. Náš úspěch je spíše milníkem na cestě, než finální destinací nebo konečným cílem, k němuž směřujeme.

Šestka holí je také kartou úspěšných lídrů. Ti se nikdy egoisticky neopájejí vlastním vítězstvím, aniž by brali v potaz ty, kteří je následují. Naopak, usilují o výhru pro všechny. Nebo aspoň o takovou situaci, která přinese užitek většině.

Odvrácená stránka této karty nám může přinést pravý opak. Snahu o to urvat si vše jen pro sebe. Povyšování egoistických cílů nad obecný prospěch. Nebo ne zcela čestné způsoby, jak dosáhnout výhry.
Ve své vysoké polaritě je ale Šestka holí kartou, která nás nechá zářit a koupat se v paprscích obdivu. Ostatně, její astrologickou korespondencí je Jupiter ve Lvu a ne nadarmo se jí také říká Pán Vítězství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

ŘebříčekŘebříček

Řebříček (Achillea millefolium, angl. Yarrow) začal obývat Zemi zhruba před 60 tisíci lety. Je přímo naplněn léčivými účinky i magií. Mezi jeho staré názvy patří např. Psí sedmikráska, Sedmilékařská bylina,