Onyx

Onyx je kamenem, který nám dodává sílu. Je neocenitelným pomocníkem v těžkých časech. Dodá nám energii a uzemňuje nás, abychom byli schopni nejen projít náročnou situací, ale dokázali jsme ji zvládnout tak, abychom opanovali tok dění v souladu se svým záměrem a přáním.

Pomáhá nám čelit stresu, zátěži a vypjetí, a to jak mentálnímu a psychickému, tak fyzickému, a je výborným kamenem k obnově duševních sil. Posiluje mysl a napomáhá nám činit moudrá a vědomá rozhodnutí.

Podporuje naše sebevědomí, dodává nám ráznost, stálost a vytrvalost.
Říká se, že onyx dokáže uchovat vzpomínky svého nositele, a tak v rukou zkušeného praktikujícího či léčitele může posloužit jako nástroj práce se starými traumaty a zraněními. Můžeme skrze něj uvolnit zármutky a trápení, která se nás drží.

Vyrovnává energie v těle má pozitivní zdravotní vliv na zuby, kosti, kostní dřeň a spodní část nohou.
Tradičně se nosí na levé straně těla, ale použít ho můžeme i jako přívěsek nebo ho lze položit na noční stolek, kde nás spolu s ametystem chrání před nočními můrami.

Také se o něm traduje, že dokáže tlumit chtíč a posilovat cudnost. Lze ho tedy využít v situacích, kdy je naše vášeň silnější než rozum a je potřeba uvést tyto protichůdné síly opět do souladu.
Onyx miluje přímé slunce, takže ho můžeme vystavovat slunečním paprskům tak často, jak je to možné. Čistíme ho pod proudem vlažné vody.

Přečtěte si o minerálech

  • Měsíční kámen
    Měsíční kámen je minerál spojený s ženskostí, plodností a mateřstvím. Je to kámen nových začátků. Je reflektivní a pomáhá napojit se na naše pocity a intuici. Přeměňuje nevědomé ve vědomé… Read more: Měsíční kámen
  • Jantar
    Jantar sice není minerál, ale zkamenělá pryskyřice z pravěkých borovic, nicméně jeho využití v léčitelství a magické práci je podobné jako u kamenů, a tak navzdory jeho původu často bývá… Read more: Jantar
  • Opál
    Opál je jemný a delikátní kámen. Vyvolává mystické vize, stimuluje originalitu a pomáhá k sebevyjádření skrze dynamickou kreativitu. Je to také ochranný kámen, který se hodí nejen na cestách po… Read more: Opál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta SoudKarta Soud

Kdybychom se u předposlední karty Velké Arkány měli řídit pouze názvem, je dost možné, že by na nás působila negativně nebo v nás dokonce vyvolávala nelibé a tísnivé pocity. Soud,