Kdouloň

KDOULOŇ (Cydonia oblonga, angl. Quince) je pozapomenutý ovocný strom, který se ale objevuje v lidových legendách po celém světě.

Někteří věří, že to byla právě kdoule, která je zmíněna coby plod ze zakázaného stromu v rajské zahradě.
Kdouloň je spojena s vlastnostmi jako je chtíč, nenasytnost, plodnost a láska.
Ve středověku se plody kdoule využívaly k zajištění plodného a dlouhotrvajícího manželství. Kdoulová marmeláda byla jedním z dobových afrodisiak.

V magické práci lze tedy kdouloň využít pro rituály spojené s plodností, věrností, ale také ke kouzlům, které mají za účel rozbití vztahu nebo zničení lásky mezi dvěma lidmi.

Vytvořit si můžete ochranný váček, do kterého vložíte tři suchá semena kdoule. V lidové magii je takové kouzlo využíváno pro ochranu před zlem, jako štít před nemocemi a úrazy, i různými nehodami.
Stejně jako jablka, i kdoule obsahují velké množství vlákniny a lze je tedy použít jako jemné projímadlo. Semena kdoule jsou protizánětlivá a využívají se pro ústní vody k léčbě všemožných zánětů v oblasti úst a krku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Magie láskyMagie lásky

Magie svíček Kouzla jsou rozvinutější formou magie. Každý krok je třeba vykonat vědomě a často je doprovázen další akcí. Zatímco u zaklínadla provedete získání, zakódování a uvolnění energie v jediné

Karta MěsícKarta Měsíc

Se symbolikou Měsíce jsme se ve Velké Arkáně už několikrát setkali. Jenže zatímco například na kartě Velekněžky nebo Vozu nám ukazuje moc a sílu našeho podvědomí, na samotné kartě Měsíce

TiamatTiamat

Babylónský epos o stvoření světa Enúma eliš nám přináší příběh o bohyni Tiamat. Vypráví, že na počátku nebylo nic než dva principy bytí: Apsú, duch sladkých vod, a Tiamat, duch