Kdouloň

KDOULOŇ (Cydonia oblonga, angl. Quince) je pozapomenutý ovocný strom, který se ale objevuje v lidových legendách po celém světě.

Někteří věří, že to byla právě kdoule, která je zmíněna coby plod ze zakázaného stromu v rajské zahradě.
Kdouloň je spojena s vlastnostmi jako je chtíč, nenasytnost, plodnost a láska.
Ve středověku se plody kdoule využívaly k zajištění plodného a dlouhotrvajícího manželství. Kdoulová marmeláda byla jedním z dobových afrodisiak.

V magické práci lze tedy kdouloň využít pro rituály spojené s plodností, věrností, ale také ke kouzlům, které mají za účel rozbití vztahu nebo zničení lásky mezi dvěma lidmi.

Vytvořit si můžete ochranný váček, do kterého vložíte tři suchá semena kdoule. V lidové magii je takové kouzlo využíváno pro ochranu před zlem, jako štít před nemocemi a úrazy, i různými nehodami.
Stejně jako jablka, i kdoule obsahují velké množství vlákniny a lze je tedy použít jako jemné projímadlo. Semena kdoule jsou protizánětlivá a využívají se pro ústní vody k léčbě všemožných zánětů v oblasti úst a krku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

LakšmíLakšmí

Lakšmí je bohyně bohatství, štěstí a prosperity ve všech rozlišných formách, nejen finanční a materiální. Je ztělesněním krásy, půvabu, harmonie a přitažlivosti. Lakšmí je krásou samotného světa a všechno, co

JitrocelJitrocel

Rostlina nepříliš typická pro magickou práci, avšak pokorná, milá a léčivá. Je to jedna z těch opomíjených, které jistě stojí za zmínku. Jitrocel (Plantago major, angl. Plantain) je nenápadnou bylinkou,