Kouzelný život

Mnoho lidí, kteří praktikují magii, se k ní chovají jako ke vzácnému koření. Šetří s ní a používají ji jen po špetkách.

Mnoho dalších k magii přistupuje jako k „pilulce po“. Využívají ji až jako poslední možnost, jak zabránit blížícímu se problému.

Ani jeden přístup ale nedává smysl. V komunitě, která se zabývá čarodějnictvím a magií, se drží zvláštní přesvědčení, že magie by se měla aplikovat jenom výjimečně a jenom v případě, že jde o něco vážného a seriózního. Když se ale na magii podíváme jako na řemeslo, které vykonáváme, musíme se ptát, zda bychom třeba od truhláře chtěli, aby vyrobil jen jeden stůl do roka, a to ještě pokud možno až v okamžiku, kdy už se starý stůl rozpadá tak, že se při použití houpe jak bárka na širém moři.

Skutečně bychom čekali výtečné, nebo alespoň obstojné výsledky od někoho, kdo v tom, co dělá, nemá každodenní praxi?

A jestli vás přirovnání magie k rukodělné činnosti uráží, představte si ji třeba jako umění. Vychutnali byste si koncert houslisty, který vezme svůj nástroj do ruky jen za speciálních příležitostí?

Případně si položte otázku, zda je rozumnější spoléhat na zásah hasičů, kteří v akutním ohrožení vaší domácnosti uhasí plameny, nebo trochu investovat do prevence a nepracovat v obýváku poblíž vlající záclony s otevřeným ohněm. Nebo pořešit tu doutnající zásuvku, která hrozí vyhořením.

Zatímco na příkladech z běžného života je všechno zjevné, jasné, a dokonce banální a triviální, v okamžiku, kdy se dostaneme na pole magie, jako by nám najednou v mozku přeskočilo, a to, co je běžně zcela logické a rozumné, odmítáme akceptovat. Možná za to může určitá potřeba magii vyčleňovat z běžného života, dělat z ní něco, co stojí, když už ne výš než každodennost, tak aspoň mimo ni.

Magie ale není nadpřirozená. Magie je normální součást života, a může být tak běžná jako nákup v supermarketu nebo večerní posezení u seriálu.

Může být samozřejmě i výjimečná nebo nevšední, ale to mohou být i zcela nemagické zážitky v našem životě. Pointa je, že magie není něco, co by se dělo jenom o svátcích, magie je něco, co musíme používat pravidelně a běžně, aby nám to fungovalo.

Ostatně, pokud jste se někdy začetli do starých grimoárů, tak víte, že se v nich sice magií řeší věci poměrně zásadní, na druhou stranu se naši čarodějní předchůdci neštítili použít ji na koliky domácích zvířat, drobné domácí neshody nebo léčbu bradavic. Není potřeba tvářit se, že jsme jiní nebo dokonce lepší.

Pokud na magii přestaneme pohlížet optikou výjimečnosti a podíváme se na ni jako na metodu, jak ovlivnit události v našem životě, není tak těžké si představit, že investovat energii do menších preventivních zákroků na úpravě reality, je snazší než muset páchat velké akutní operace, kde hrozí riziko, že nám pacient (tedy ovlivňovaná realita) vykrvácí pod rukama.

Než tedy příště použijete magii až ve chvíli, kdy váš bankovní účet pláče a složenky se kupí v poštovní schránce, zkuste každodenní magií pečovat o to, aby vaše finanční flow fungovalo zdravě.

Než budete zase řešit složité rituály z oblasti exorcismu, zkuste zapracovat na každodenní magické ochraně své domácnosti.

A než budete muset přistupovat k drastickým řešením ve snaze přinutit partnera opustit milenku, dejte si péči s pravidelnou harmonizací vztahu na romantické i intimní rovině.

Nebojte se magii používat. Není to něco, co obdržíte jen v limitovaném množství a u čeho vám snadno dojdou zásoby. Naopak, v tomto ohledu platí, že cvičení dělá mistra.

Tak trénujte, procvičujte a nebojte se magii používat i v těch nejobyčejnějších aspektech svého života.

Koneckonců, jak jinak svůj život učinit kouzelným?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KŘIŠTÁLKŘIŠTÁL

Křišťál je nejuniverzálnější kámen, jehož využití má široké spektrum. Vyskytuje se nejčastěji v čiré formě, ale vzácností není ani jiné zbarvení či příměsi. Řekové považovali křišťál za zkamenělý led a

OstružníkOstružník

OSTRUŽINÍK (Rubus, angl. Blackberry) začíná právě teď obrůstat mladými listy. Křoví ostružin tvoří jakousi hranici mezi světy a je využíváno v obranné a ochranné magii.Podle některých legend se plody směly