MALÁ ARKÁNA: RYTÍŘ PENTAKLŮ

Rytíř Pentaklů sedí na koni a pozorně si prohlíží zlatou minci, kterou drží v ruce. Nespěchá. Než se pustí do akce, chce si detailně naplánovat každý další krok.

Zorané pole v pozadí naznačuje, že tento rytíř je připraven a ochoten vynaložit práci na uskutečnění svých snů, i když je ta práce opakující se nebo nudná.

Rytíři v Malé Arkáně představují práci, úsilí a snahu. Ve spojení se zemskou a praktickou barvou pentaklů tu máme někoho, kdo je metodický a zaměřený na detail. Možná není tak zábavný jako Rytíř holí, ani tak inspirativní jako Rytíř pohárů, ale na Rytíře pentaklů se můžeme vždy spolehnout.

Odvede svou práci a udělá ji nejlépe, jak dovede. Je solidní, odolný a vytrvalý a vždy nesmírně odevzdaný tomu, co dělá. Je prostě o něco moudřejší než ostatní Rytíři. Pořád je v něm dost mladistvého zápalu, ale rozhodně se odmítá chovat ztřeštěně jako jeho kolegové ostatních barev.

Pokud už něco přežene, tak má spíše sklony spíše k zarputilosti a perfekcionismu než k výtržnostem.

Je to někdo, kdo ví, že ho čeká náročná cesta, a klidně se na ni vydá. Jeho energie je poněkud těžkopádná, ale je odhodlaný čelit výzvám, které přicházejí. Klidně stokrát spadne ze svého koně, ale po sto prvé opět nasedne, aby pokračoval ve své misi.

Jako parťák na večírky to bude poněkud nudný patron, nicméně jeho kvality nespočívají v tom, že by byl lev salónů, ale v jeho spolehlivosti, čestnosti a ochotě si vyhrnout rukávy a pustit se do těžké práce.

Když se tato karta objeví ve výkladu, metodicky pracujete na dosažení svých cílů. Máte vypracovaný plán a držíte se rozvrhu, abyste práci dokončili. Nemusíte pracovat obzvlášť rychle, ale jste důslední, oddaní a odhodlaní jít za svým cílem.

Pokračujte v tom, co děláte. Není třeba měnit přístup. Držte se svých obvyklých postupů a časem dosáhnete svého.

Někdy Rytíř pentaklů poukazuje na všední nebo nudnější aspekty života; každodenní rutinu, domácí práce či jiné ne úplně zábavné povinnosti. Můžete stát před úkolem, který je třeba splnit, abyste projekt dotáhli do zdárného konce. S Rytířem pentaklů, budete muset přijmout odpovědnost a bez zbytečných okolků se pustit do díla (i když se vám možná nebude chtít).

Potřebujete rutinu a pečlivé plánování, chcete-li dosáhnout svých cílů. Nemusí to být nutně vzrušující období, ale alespoň víte, že jste na správné cestě. A to i v případě, že začínáte být unavení a máte chuť skončit.

Tento rytíř vás vyzývá, abyste pokračovali, a nakonec se dočkáte úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Luna radíLuna radí

V pondělí nad ránem Jupiter vytrhuje ze sna. Dopoledne využijte pro své plány optimismus Slunce. S jeho úsměvem hned vše půjde snáz Večer ohlídejte zkratovité myšlení Uranu. Posekejte trávníky a