NOVOLUNÍ VE ZNAMENÍ RYB

Novoluní v únoru vychází na 20.2. Nastane přesně v 08:05 hodin středoevropského času. Bude ve znamení Ryb, které sice na první pohled mohou na někoho působit pasivním dojmem, ale zároveň jsou schopné využít každou vhodnou příležitost ke svému prospěchu.

Jde o znamení vodní, které se vyznačuje jemnou a klidnou povahou, ale i duchovním založením. Lidé narození ve znamení Ryb oceňují především harmonii a mají mimořádně dobře vyvinutou intuici. Ve společnosti jsou tito jedinci spíše přizpůsobiví a nesnaží se být v popředí, ale mají vlastní názory, které si často nechávají pro sebe. Jelikož bývají Ryby velice vnímavé a rády pomáhají ostatním, může se to promítnout právě i do únorového novoluní.

Za citlivé a intuitivní Luny v Rybách si dopřejte čas pro sebe a projděte se ztichlou přírodou nebo tichými zákoutími měst. V klidu si přečtěte své schované poklady v knihovně a poslouchejte meditativní hudbu. Za svitu svíček přemýšlejte o tom, co se Vám v životě povedlo a co chcete změnit k lepšímu.

Únorové novoluní může být skvělou příležitostí, kdy se pustit do nějaké umělecké činnosti, ať už s ní máte zkušenosti, nebo jste v tomto ohledu nepopsaným listem. Rozhodně se nebojte experimentovat a zkoušet nové věci a pamatujte, že se fantazii meze nekladou. Věnujte se hlavně tomu, co vás baví, nejlépe nějaké kreativní činnosti. Malujte, klidně i společně s dětmi, a vyprávějte jim pohádky, skládejte, vyrábějte, stříhejte, lepte, háčkujte, pleťte, pište.

Nad ránem Saturn ruší spokojený spánek. Ráno tedy počítejte s tím, že vstup do nového dne zatěžuje vrcholící Novoluní. Až do oběda můžete čekat od Venuše a Pluta energetickou podporu, která může zpříjemnit klima ať v práci, nebo doma.

Rozmazlujte se! Hýčkejte se! Milujte se! Popíjejte mateřídouškový čaj a pečujte o vyrovnanou psychickou kondici, za rybí Luny s ní totiž úzce souvisí pocit zdraví. Odpočiňte si v lázni s odvarem z břízy, která odvádí škodliviny z lymfy. Chodidla si promasírujte, nebo ještě lépe nechte promasírovat třezalkovým olejem.

Za Novu se doporučuje očistný režim, zkuste si podle toho upravit svůj jídelníček.

Rituál pro lásku

V předvečer úplňku si dopřejte romantickou koupel, která vás uklidní a dodá vám energii na večerní rituál.

Ve vodě rozpusťte lžíci mořské soli. Kolem vany rozložte svíčky. Chvíli odpočívejte, meditujte, užijte si to!

Připravte si hrstku okvětních lístků růže, nejlépe červené, nebo růžové. Dále tři svíce – modrou (zastupuje vaši energii), červenou (zastupuje lásku a vášeň) a bílou (zastupuje rovnováhu). Zápěstí pomažte olejem z růží. Zapalte svíce v pořadí červená, bílá, modrá. Okolí svíček ozdobte rozházenými růžovými lístky.

Pohodlně se usaďte, zavřete oči a pomalu dýchejte. Dýchejte tak dlouho, dokud se důkladně neuklidníte.

Myslete na svou lásku, na svůj objekt zájmu. Vizualizujte si, jak jste spolu na nějakém romantickém místě, kde se cítíte dobře. Přitiskněte rty na zápěstí pomazané růžovým olejem, pak si představte, jak políbíte svého vyvoleného. Obejměte ho a chvíli v obětí setrvejte.

Otevřete oči, sepněte ruce jako k modlitbě a poděkujte. Svíce nechte dohořet, nebo zhasněte zhášedlem v opačném pořadí – modrá, bílá, červená. Zbytky svící darujte zemi, nebo je nechte někde na křižovatce v blízkosti Vašeho domu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

FriggFrigg

Zatímco Freyja je v severském pantheonu mimo jiné bohyní sexuální lásky a plodnosti, manželský svazek a domácí krb ovládá bohyně Frigg, jež zosobňuje archetyp Bohyně Matky.Její doménou jsou nejen mateřství,