Pampeliška

PAMPELIŠKA (rod Taraxacum, ang. Dandelion).

Známá také jako mlíčí, pleška, lucerny nebo lví zub.
Pampeliška je bylinou zasvěcenou Slunci. Používá se zejména pro věštění. Také je doplňkem pro každá kouzla a zaříkání spojená se sluneční energií. Přináší kreativitu a inspiraci.
Symbolizuje naději a nové počátky.

Nese v sobě sílu a vitalitu, podporuje psychiku. Je spojena s čakrou solar plexu, uklidňuje tedy emoce. Stimuluje nás ke změnám v životě, odklání vlivy všudypřítomného strachu. Její použití je vhodné i v kouzlech pro podpoření odvahy.

Uzrálá pampeliška je pak spojena s Měsícem a jeho silami. Semínka se sbírají za úplňku.
Do uzrálých semínek pampelišky lze vložit naše přání, zejména týkající se nějaké osoby. Jejich rozfoukáním toto přání pošleme k onomu člověku.

Také se věří, že pohřbíme-li květy pampelišky na severozápadní stranu domu, přinese to příznivou energii pro nás i naši rodinu.

Tradičním nápojem pohanského svátku Beltane je pampeliškové víno.
Protože je spojena s bohyní Hekaté, lze ji využít také při svátku všech svatých (pohanský Samhain), resp. po celé období podzimního času.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

BastetBastet

„V dávných dobách byly kočky uctívány jako božstva. Kočky na to nikdy nezapomněly.“ Bastet (také známá jako Bast) je významnou bohyní pocházející ze starověkého Egypta. Centrem jejího kultu bylo město