Potravinové obětiny

Znalost kuchyňské magie a nedávno probíraných potravinových korespondencí můžeme využít i v obětinách pro bytosti, se kterými pracujeme nebo které uctíváme.

Tradičně se obětuje buď součást běžného jídla, čímž (znovu)vytváříme a posilujeme partnerský vztah s bytostmi, nebo naopak něco speciálního, abychom je tím uctili a symbolicky vyjádřili výjimečný vztah, který k nim chováme. Předkům je zvykem dávat to, co měli rádi za života a samozřejmě máme i tradiční obětiny pro božstva, duchy a předky, které vycházejí z mytologie a zavedených zvyklostí.

Domácím duchům se dává kaše nebo mléko, bohům úrody obvykle část vlastní sklizně a neměli bychom zapomenout ani na nehmotné obětiny času, práce či úsilí pomocí kterých obdarováváme (nejčastěji božstva a významné předky) tím, že následujeme jejich příkladu. Frigg, jakožto bohyni spořádaného domova, můžeme uctit úklidem nebo plnou spíží, ale také schopností udržet tajemství, která ona sama nevyzrazuje nikomu, ani svému manželovi, bohu Ódinovi. Darem pro něj může být studium a hledání moudrosti, ale také jistá vychytralost a flexibilita, když přijde na sliby a dohody.

Potravinové korespondence jsou užitečné i pro magickou práci. Pomocí vhodných obětin můžeme přidat další vrstvu do rituálů a kouzel, čímž můžeme zvýšit jejich účinnost.

Káva energizuje a může být tedy vhodnou obětinou u kouzel, která vyžadují rychlost. Skořice či bazalka jsou spojované s bohatstvím a hodí se u prosperitní magie. Léčebná kouzla můžete podpořit obětinou z jablek.

Rostliny a potraviny mají také přiřazené planetární, astrologické či živlové korespondence, které můžeme využít. S láskou bývá spojována Venuše a mezi jí připsané suroviny patří například třešně nebo tymián. Síla mysli souvisí s živlem vzduchu, ke kterému náleží třeba šalvěj. Pokud chcete rituálně podpořit svou energii s pomocí znamení Berana, můžete do obětin zařadit například chilli nebo zázvor.

Záleží jen na vás, co vám dává smysl a co vám funguje. Stejně jako u jakékoli jiné praxe, ani zde neexistuje univerzální recept platný pro všechny. Zkoušejte a uvidíte.

Pokud pracujete s bohy, předky či duchy, jaké obětiny jim dáváte? Podělte se s námi do komentářů. 📷⬇️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

MotankaMotanka

Motanka je motaná panenka, vyrobená tradiční technikou motání textilu. Slouží jako příbytek pro naše předky, aby nás mohli chránit, dávat nám sílu, vhled, inspiraci a požehnání. Panenky se tradičně vyráběly