Programování komponentů kouzel

V článcích jsme už zmiňovali mnohé ingredience vhodné pro různé záměry. Určitě jste si už všimli, že některé suroviny se opakují častěji, než jiné. Takovými šampiony jsou například rozmarýn, skořice či bazalka, které mají velmi dlouhé seznamy korespondencí a dají se využít ve spoustě kouzel. Dokonce i v takových, která spolu ale vůbec nesouvisí.

Jak tedy zajistit, aby rozmarýn jednou přinášel ochranu a podruhé lásku?

Stručně, kouzlo je ve vytyčení záměru. Do našeho snažení vstupuje i animistický pohled na svět, ve kterém je všechno oduševnělé a to včetně tzv. neživé přírody. Jak napsal na svém blogu Marshall (Witch of Southern Light), představte si, že všechno má oči – nůžky, talíř, rozmarýn, myčka. Vše má svou podstatu, esenci či duši, se kterou vstupujeme do kontaktu, oslovujeme ji a se kterou komunikujeme svá přání.

Odtud pramení také úcta mnoha praktikujících ke všemu a všem okolo nás a opatrnost, s jakou jednáme se světem. Pokud má váš župan, notebook a na hrnek na kávu svou vlastní duši, budete se k němu chovat stejně jako doteď, nebo líp?

V rámci přípravy kouzel či rituálu tak oslovujeme jednotlivé komponenty kouzla a říkáme jim, proč jsme si je vybrali. Pro to můžete zvolit ustálenou formulaci, nebo můžete improvizovat. Záleží, co je vám milejší a pohodlnější.

Je to stejné, jako když oslovujete stejnou osobu jednou jako svého rodiče, jednou jako správce domu, ve kterém bydlíte a jindy jako svého nadřízeného. (A v tom případě vás upřímně lituji!)

Nezapomínejme ale také na jistou autonomii a vlastní podstatu všech věcí. Pokud zvolíte nevhodný symbol či ingredienci, například proto, že se přehlédnete v knize nebo zvolíte nevhodný zdroj, může se stát, že váš záměr a programování nedokáže přetlačit přirozenou energii daného komponentu. Pokud byste například po planetě Mars (namísto planety Venše) chtěli lásku, pravděpodobně vám buď lásku nepřinese vůbec, nebo to bude krátká intenzivní vášnivá eskapáda, spíš než dlouhodobý vztah. Je to stejné jako s lidmi, jejich přirozenost také není možné přetlačit.

Programujete ingredience svých kouzel a pokud ano, jakým způsobem? Podělte se s námi do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související