Sedmikráska

Sedmikráska (Bellis perennis, anglicky Daisy) je spojována s nastupujícím jarem, ale také s nevinností. Podle některých legend vykvete sedmikráska jako symbol duše mrtvého dítěte.

Ve starém léčitelství se odvar ze sedmikrásky používá k odstranění modřin a k hojení ran. Dokáže posílit trávicí systém, utišit kašel a jako obklad umí zklidnit záněty a vyrážky. Protože je však svým působením slabá, doplňujeme ji spíše do směsí.

Pro svoji jemnost se přidává do váčků, vykuřovadel a různých směsí jako podpora zklidnění, odpočinku a duševního uzdravení.
Využití má také v kouzlech milostných – a to nikoli jako nositel vášně, ale právě jako symbol hluboké, čisté lásky.

Pokud pracujete s jakoukoli bohyní, je sedmikráska vhodnou volbou do rituálů a jako obětina, protože nese výraznou ženskou energii.

Její využití není omezeno roční dobou, avšak tvoří důležitou součást při obřadech májové noci (případně pohanského svátku Beltane) nebo svatojánské noci (event. pohanského svátku Litha).
Právě o svatojánské noci by sedmikráska neměla chybět v žádném domě, neboť přivolává dobré duchy, kteří budou strážit dané obydlí. Přináší štěstí, požehnání a hojnost.

Za starých časů nosily dívky i ženy ve vlasech zapletené sedmikrásky pro přivolání lásky. Nejen té nové, ale také jako podporu lásky mezi stálými partnery.

V zahradě si sedmikrásky vždy hýčkáme, neboť náš dům chrání před bleskem.
Sedmikrásky jsou jednou z nejčastěji používaných rostlin pro magii.
Někdy je uváděna její spojitost s živlem Vody, jindy pak se Zemí. Záleží jen na vás, jak budete sedmikrásku cítit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

ThórThór

Thór je jedním ze nejvýznamnějších a zároveň nejznámějších bohů severského panteonu. Thór, mocný bůh hromů a blesků je archetypem věrného a čestného bojovníka. Je neúnavným ochráncem Ásgardu i Midgardu před