Vrstvení v magii

Ve svých příspěvcích jsem několikrát zmínila vrstvení magické práce.

To si můžete představit jako funkční oblečení. První vrstva má za úkol udržet teplo u těla, druhá zahřívá a třetí chrání před větrem a deštěm. Dalším příkladem může být bezpečnost. Bezpečnostní opatření jsou často zobrazována jako plátky ementálu stojící jeden za druhým. V každém plátku jsou díry, ale každý je má v jiných místech. Pokud za sebe postavíme dostatečné množství plátků, minimalizujeme riziko, že se dírami něco dostane až za plátky, které chrání náš zájem.

Jde o velmi jednoduchou a praktickou techniku, kterou mnoho praktikujících používá automaticky a v nějaké formě se objevuje ve většině kouzel.

V magii můžeme vrstvit druhy korespondencí i magických technik. Barvy, byliny, planetární energie, božstva, potraviny, sigilie, runy, svíčky… to vše můžeme v rámci kouzla, rituálu či většího záměru navrstvit.

Nejde ovšem o uvaření “pejskokočičkového” dortu plného chaosu, ale o systematické vrstvení světských a magických, hmotných a nehmotných vrstev.

Výsledkem jsou hmotně-nehmotné, světsko-magické “lasagne”. Vrstvy těstoviny jsou hmotný svět, udávají tvar a strukturu a zajišťují, že se to celé nerozteče. Magická práce může být boloňská směs, bešamel a parmazán. Dodávají chuť a pomáhají nám si jídlo užít. V každém případě jsou všechny vrstvy pro výsledné jídlo stejně důležité.

Pokud použiji “finanční” příklad, tak úkony hmotného světa jsou práce, brigády, investice, šetření a optimalizace. Mezi magické práce patří záměry, svíčky, oleje, kouzla, afirmace a další techniky na podporu hojnosti. Do meziprostoru mezi světskou a magickou práci patří změny našeho uvažování o penězích a následné změny návyků.

Prostřednictvím vrstvení zvyšujeme pravděpodobnost, že otočíme kolo osudu na jackpot. Pokud hledáte práci a oslovíte jednu společnost, vaše šance jsou malé, pokud jich oslovíte dvacet, dáte vědět známým, najdete si brigádu a začnete si zvyšovat kvalifikaci, vaše šance na nalezení uspokojivého zaměstnání se výrazně zvyšují.

Experimentujte proto s různými přístupy a technikami a podporujte své záměry z různých stran, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

ÓdinÓdin

“Ódin je z Ásů největší a nejstarší. Všecko řídí, a jakkoliv jsou ostatní bozi také mocní, všichni mu slouží jako děti otci.” (Snorri Sturluson, Edda) Ódin je jednou z nejkomplexnějších