Yzop

Yzop je v některých méně početných tradicích spojen s Měsícem, většina však dává přednost spojení s Jupiterem.

Je propojen s rituální očistou, a to zejména domova, kdy se využívá pro potírání oken, dveří, zámků apod.
Ve středověku se k tomuto natírání využívaly yzopové svazky namočené do jehněčí krve.
Yzop je také výraznou bylinou v magii ceremoniální.

Tradiční olej v rámci starého řemesla si vyrobíte úplně jednoduše. Na cca 10 ml základového oleje použijte asi 20 kapek kvalitního EO z yzopu. Prověřený a perfektní očišťující olej je hotov.

Avšak pozor! Yzop nepatří dětem, zvířatům, ani osobám s psychickými poruchami!

Výborně ho lze kombinovat s oleji jako je pelyněk, šalvěj, máta, kafr, skořice, heřmánek, vavřín, slaměnka, levandule nebo petitgrain.
Magické využití:
ochrana
vysoká očista
ceremoniální magie
Jupiter, Měsíc
Zázvor (Zingiber officinale)
Zázvor nese výraznou hřejivou vůni a využívá se v magii lásky a sexu. Je vynikajícím pomocníkem v obranných kouzlech, chrání před nočními můrami nebo proti nemocem.

V tradici Hoodoo funguje také jako prostředek k přivolání peněz.
Zázvor má silnou kořeněnou vůni a je nutné na jeho sílu myslet v rámci použití.

Dobře se mísí s novým kořením, amyrisem, anýzem, kasií, cedrem, šalvějí , heřmánkem, skořicí, hřebíčkem, koriandrem, jalovcem, levandulí, pačuli, růží, smrk, styraxem nebo vanilkou.
Magické využití:
obrana
ochrana
prosperita
láska
Mars
Jasmín velkokvětý (Jasminum grandiflorum)
Jasmín patří mezi krále esenciálních olejů. Mezi jasmíny najdeme vícero druhů s různou vůní. Záleží i místě, kde se jasmín sbírá.

Pokud kupujeme jasmínový olej, vždy dbáme na tzv. absolue verzi. Tedy čistý neředěný olej. Nevýhodou je jeho vysoká cena (v rámci několika tisíc za pár ml), avšak nám to zaručí čistotu, kterou potřebujeme.
Vůně jasmínu je těžká, plná a fascinující.

Jeho využití je velmi široké, od měsíčních kouzel, přes lásku až po
zklidnění, uvolnění a relaxaci.

Mimo to také výrazně zklidňuje při záchvatech paniky. Pro tento případ můžete mít připraven tento olej ve směsi s nosným olejem.

Pokud nemáte v oblibě těžkou vůni tohoto jasmínu, můžete zvolit olej z jasmínu sambac (Jasminum sambac). Jeho aroma je lehčí a svěžejší.

Dobře se kombinuje s oleji jako je benzoin, bergamot, hřebíček, kopál, růže, koriandr, levandule, šalvěj, tuberóza, nebo třeba listy fialky.
Magické využití:
afrodiziakum
emoční stabilita
Měsíc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

HelHel

Hel je bohyní smrti a strážkyní podsvětí. Její jméno znamená “Skryté” a odkazuje na souvislost s podsvětím a mrtvými, pohřbenými pod zemí. Je nejstarším potomkem boha Lokiho a obryně Angrbody.

Amyris a bergamotAmyris a bergamot

ESENCIÁLNÍ OLEJE I. Amyris (Amyris balsamifera)Nejčastěji se můžete o amyrisu dočíst, že je levnější náhražkou za santalové dřevo. Má velmi podobné tóny, tedy dřevitě – balsamické, a stejné fixační vlastnosti.