Amyris a bergamot

ESENCIÁLNÍ OLEJE I.

Amyris (Amyris balsamifera)
Nejčastěji se můžete o amyrisu dočíst, že je levnější náhražkou za santalové dřevo. Má velmi podobné tóny, tedy dřevitě – balsamické, a stejné fixační vlastnosti. Příbuzný ale s klasickým santalovým dřevem není a zkušenější nos rozpozná jemné nuance v jeho vůni. Amyrisový olej se destiluje převážně z padlých větví a dřeva tohoto stromu.

Vlastnosti amyrisu jsou převážně zklidňující, využívá se ke zlepšení spánku, k lepší meditaci a samozřejmě jako fixátor v parfumerii. Nedávnými výzkumy bylo zjištěno, že amyris také zlepšuje kognitivní vlastnosti u pacientů s demencí.

Z magického hlediska je amyris spojen s Jupiterem, napomáhá hlavně koncentraci při rituálech a podporuje sílu při rituálech delších či vyčerpávajících. Je známý také tím, že upevňuje psychické schopnosti. Jeho využití je dále určeno např. pro astrální projekci, práci se sny nebo jako jedna ze složek ochranných rituálů.

Výborně se kombinuje s oleji jako je bergamot, kardamom, cedr, grapefruit, jasmín, levandule, citron, dubový mech nebo třeba pačuli.

Bergamot (Citrus aurantium var. bergamia)
Klasický citrusový olej, který se nachází v mnoha olejích a parfémech. Pro neznalé je velmi špatně identifikovatelný. Někomu připomíná více citron, jinému limetku, případně i pomeranč. Jako většina slunečních bylin je emocionálně povznášející a očišťující, zahání negativní energie.
Někteří jej používají k rituálům pro finance, jiní jej využívají pro přilákání a udržení štěstí, zejména při hazardních hrách.

Je jednou z přísad svaté vody.
Olej je lisován ze slupek.

Důležité je vybírat olej bez bergaptenu, což je chemická látka způsobující u mnoha lidí přecitlivělost na sluneční záření.

Bergamot se perfektně kombinuje s oleji jako je bobkový list, kasie, všechny typy šalvějí, hřebíček, zázvor, jasmín, levandule, citron, limetka, neroli, růže, santalové dřevo a mnoho dalších.
V magii lze tedy bergamot využít jako bylinu zastupující Slunce a sluneční sílu, také pro očistu a pro vyhnání negativních sil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta MágaKarta Mága

Mág nese ve Velké Arkáně číslo jedna. Oproti Bláznovi, který je označen nulou, je pohybem od „ničeho“ k „něčemu“. V určitém slova smyslu Mág stejně jako Blázen představuje potenciál. Ale

Karta VěžKarta Věž

Tam, kde nám Smrt ukázala, že změna může být náročná, Věž přichází dokázat, že změna umí být nejen těžká, ale umí se projevit i ve své brutální a nemilosrdné podobě.