Karta eso pentaklů

ESO PENTAKLŮ
(Seriál o Malé Arkáně)

Eso pentaklů, stejně jako ostatní Esa v Malé Arkáně, představuje příležitost. Barva pentaklů je spojená se Zemí a vším pozemským. S blahobytem, financemi, prosperitou, ale i naším domovem a naším tělem.
Eso pentaklů tedy reprezentuje příležitost manifestovat do reality něco pozemského, hmotného a solidního

Na kartě vidíme ruku, vynořující se z mraků, jak v dlani drží velkou zářivě zlatou minci. Na pozadí je rozkvetlá zahrada, symbol hojnosti a zisku. V pozadí ale můžeme spatřit také hory, které naznačují, že samotná příležitost, která se nám naskýtá, jakkoliv je skvělá nebo úžasná, nezaručuje, že dosáhneme, oč usilujeme. Ještě nás čeká hodně překážek, než dojdeme do cíle.

Eso pentaklů je jako semínko, které zasadíme do úrodné a životodárné půdy. Je skutečným potenciálem, z nějž může vzniknout něco hmotného a hodnotného. Je počátkem realizace našich plánů. Je novou pracovní nabídkou, novým domovem, novou šancí dosáhnout úspěchu nebo třeba i novým sexuálním vztahem či fyzickou přeměnou (k lepšímu).

Je počátečním bodem. Zeleným světlem, které se před námi rozsvítí na semaforu, aby nám dalo pokyn, že máme jet. Cesta před námi se otevírá. Bez našeho úsilí, odhodlání a chuti pracovat ale zůstane jen u pobídky.

Žádné semínko nemůže vzklíčit, pokud nemá vhodné podmínky k růstu. A tak je to i s potenciálem Esa pentaklů. Pokud přijmeme výzvu a zavážeme se ke konzistentní práci, můžeme dosáhnout, po čem toužíme. Ponecháme-li ale klíčící rostlinku bez péče, pravděpodobně zahyne a zvadne.

Eso pentaklů je obvykle příznivou kartou. Přináší solidní nabídky, možnosti realizovat myšlenky v konkrétní akce a orientaci na vše, co je pozemské, stabilní a hmotné. Je začátkem dlouhodobého, pomalého, ale většinou i příznivého procesu, na jehož konci nás čeká zasloužená a tvrdě odpracovaná odměna.

Tato karta rovněž obrací naši pozornost ke kouzlu, které se skrývá ve zdánlivě všedních a nenápadných drobnostech každodenního života.

Ve své nízké polaritě se ale může přeměnit v lačnost a chamtivost či přinejmenším v neschopnost přeměnit potenciál semínka v něco, co má trvalou hodnotu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KávaKáva

Někteří považují kávu za bylinu Země a začleňují ji do rituálů vážících se k tomuto elementu.Jeho vůně nese kořeněnou zemitost, ale přes to všechno jde o bylinu spojenou s Marsem.

AmetystAmetyst

Přestože tradiční řemeslo nepřikládá práci s drahými kameny takovou důležitost jako new age směry, neznamená to, že s nimi nepracuje vůbec. Stará cesta vychází z animistického pojetí světa, které vnímá