Běžné a sváteční náčiní na kuchyňskou magii

Nejen při kuchyňské magii se můžeme setkat s dilematem, jestli používat běžné náčiní nebo nějaké určené výhradně pro magickou praxi.

Konečné rozhodnutí je na vás a pravděpodobně se bude měnit a vyvíjet nejen v čase, ale také podle momentální situace. Pojďme se mrknout na oba přístupy a jejich možné důsledky.

Pokud si pořídíme, vytvoříme nebo z běžného užití vyřadíme náčiní s úmyslem používat je výhradně pro magickou práci, přikládáme mu větší důležitost. Už jen to, že daný předmět vezmeme do ruky nás může posunout nebo alespoň přiblížit potřebnému stavu vědomí. To, co se děje s těmito předměty, můžeme vnímat jako důležitější, a pokud je použijeme jako obětní misku, tak tím dáváme najevo, že ti, kterým dáváme obětiny, jsou pro nás významní. Opakovaným používáním se předměty nabíjejí magickou energií a mohou fungovat jako urychlovače dalšího magického snažení.

Nevýhodou může být jisté mentální zaseknutí se na předmětech, vnějších reprezentacích, a to, že nám může začít unikat podstata magické práce. Pokud se navíc takový předmět rozbije, tak i když jde o únavu materiálu či prostou fyziku, obvykle to námi otřese a vnímáme to jako neblahé znamení.

Pokud pro magickou práci používáme běžné předměty denní potřeby, stahujeme magii na zem, do “normálního” běhu času a světa a dáváme tím najevo, že je jeho běžnou součástí. Stále je to magie (i když víte, jak se to dělá) a nepřichází o své kouzlo, ale stává se civilnější. Bytostem dáváte najevo, že jste si rovni a že jsou součástí vaší širší rodiny. Co je dobré pro vás, je dobré i pro ně a naopak. Nemusíte řešit, na jaký talíř dáte obětinu či do které misky poskládáte kouzlo, prostě vezmete to, co je zrovna volné a praktické. Tím postupně “okouzlíte” předměty denní potřeby a magie se přirozeně prováže s vašimi každodenními aktivitami.

Dedikované magické předměty vám mohou chybět, když musíte každé kouzlo zdánlivě začínat z gruntu, protože máte jen “obyčejnou” misku na müsli a né magický kotlík. Pokud spěcháte nebo nemáte energii, může to být náročnější.

Jaké magické pomůcky a náčiní používáte ve své (nejen kuchyňské) praxi? Podělte se s námi do komentářů. 📷⬇️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KletbaKletba

NENÍ KLETBA JAKO KLETBA U každého druhého dotazu zjišťuji, že slovo “kletba” je natolik rozšířeno, že lidé nabyli pocitu, že cokoli horšího v jejich životech znamená, že jsou prokleti a

TýrTýr

Týr je který je znám také jako Tiw, či Ziu, byl Římany ztotožňován s Martem, nicméně jeho působnost je mnohem širší. Je sice bohem války, ale také bohem spravedlnosti.Jedním z