Černý pepř a Červený pomeranč

Černý pepř (Piper nigrum)

Pepř je všeobecně považován za rostlinu vysoce ochrannou, a to zejména díky jeho štiplavosti a pálivosti.
V astrologii odpovídá povaze Marsu a dá se říci, že velmi dobře podporuje odvahu, vůli a energii bojovníka. Napomáhá nám k tomu, abych si vytvářeli vlastní hodnotnou cestu.
Ideální je také pro svazující kouzla.

Černý pepř je spojen s obdobím temného Měsíce.
Jestliže pracujete s božstvy, pak se tento olej hodí pro nejrůznější bohy a bohyně spojené s válkou a bojem.

Černý pepř se výborně kombinuje s oleji jako je bergamot, kmín, kasie, cedr, hřebíček, elemi, jedle, kadidlo, galangal, zázvor nebo třeba jalovec či kopál.

Magické využití:
ochrana
práce s temným Měsícem
práce s božstvy
planeta Mars
*

Červený pomeranč (Citrus sinensis)

tejně jako jiné citrusy je i červený pomeranč výrazně spjat s povahou Slunce. Přináší pocit bezpečí, vrací nás zpět na nohy, uzemňuje a konejší.

Zároveň je ale červený pomeranč jediným z citrusů, se kterým lze poměrně dobře pracovat v období úplňku nebo za červeného zatmění Měsíce.
Tento olej také spojuje a propojuje, je tedy vhodný pro kouzla a rituály věnované spojení několika sil – určité spolupráci.

Červený pomeranč se dobře kombinuje s oleji jako amyris, benzoin, kardamom, skořice, kadidlo, růže, routa, smrk, fazole tonka, vanilka nebo třeba vetiver.

Magické využití:
ochrana
uzemnění
úplněk
Slunce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

TopasTopas

Topas je čirý minerál, který se vlivem prostředí může zabarvit do modra, růžova, žluta či oranžova. Jednotlivé barvy mají svá specifika, ale obecně je topas kámen, který umí nasměrovat energii

LopuchLopuch

Dnes se podíváme na rostlinu, kterou v přírodě velmi snadno přehlédneme.Jde o lopuch (Arctium lappa, ang. Burdock).Všichni tuto bylinu známe z dětství, kdy se nám její hnědé kuličky nalepovaly na