Černý pepř a Červený pomeranč

Černý pepř (Piper nigrum)

Pepř je všeobecně považován za rostlinu vysoce ochrannou, a to zejména díky jeho štiplavosti a pálivosti.
V astrologii odpovídá povaze Marsu a dá se říci, že velmi dobře podporuje odvahu, vůli a energii bojovníka. Napomáhá nám k tomu, abych si vytvářeli vlastní hodnotnou cestu.
Ideální je také pro svazující kouzla.

Černý pepř je spojen s obdobím temného Měsíce.
Jestliže pracujete s božstvy, pak se tento olej hodí pro nejrůznější bohy a bohyně spojené s válkou a bojem.

Černý pepř se výborně kombinuje s oleji jako je bergamot, kmín, kasie, cedr, hřebíček, elemi, jedle, kadidlo, galangal, zázvor nebo třeba jalovec či kopál.

Magické využití:
ochrana
práce s temným Měsícem
práce s božstvy
planeta Mars
*

Červený pomeranč (Citrus sinensis)

tejně jako jiné citrusy je i červený pomeranč výrazně spjat s povahou Slunce. Přináší pocit bezpečí, vrací nás zpět na nohy, uzemňuje a konejší.

Zároveň je ale červený pomeranč jediným z citrusů, se kterým lze poměrně dobře pracovat v období úplňku nebo za červeného zatmění Měsíce.
Tento olej také spojuje a propojuje, je tedy vhodný pro kouzla a rituály věnované spojení několika sil – určité spolupráci.

Červený pomeranč se dobře kombinuje s oleji jako amyris, benzoin, kardamom, skořice, kadidlo, růže, routa, smrk, fazole tonka, vanilka nebo třeba vetiver.

Magické využití:
ochrana
uzemnění
úplněk
Slunce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

IðunnIðunn

Iðunn je bohyně věčného mládí. Její jméno znamená Ta, která omlazuje. Je zobrazována jako panenská (ve smyslu nevinnosti, nikoliv nezkušenosti) bohyně, oděná do zlatých barev a ozdobená květy, která se

ObsidiánObsidián

Obsidián je roztavená láva, která zchladla a ztuhla tak rychle, že nestačila krystalizovat. Obsidián nemá hranice a omezení. Díky tomu působí extrémně rychle a účinně. Bez milosti odhaluje pravdu a

Dědek DomovíkDědek Domovík

Dědek Domovík neboli Dědek Hospodáříček či Domovoj je ochránce domova, s nímž se setkáváme ve slovanském folklóru a mytologii. Je to drobný starý mužíček s šedivými střapatými vlasy a dlouhým