Cesta tam a zase zpátky

V čase Samhainu slyšíme mnohé o stahování závoje a o cestách mezi světy. Světy se zdají blíž, závoj mezi nimi je tenčí a průsvitnější. Mluvíme o tom, že duchové a duše zemřelých, stejně jako další bytosti, mohou snáze procházet do našeho světa. Magie se zdá být hmatatelnější.

Období svátků předků je pro to typické, nicméně bylo by chybou si myslet, že k tomuto ztenčování závoje dochází pouze v samhainovém čase. Všechny liminální prostory a časy vytváří prostor k těmto průchodům. Nemusíme se ale spoléhat jen na přirozeně vytvořené prostředí, i když sladění naší praxe s většími cykly jí rozhodně prospěje.

I my sami, jako magicky praktikující, jsme schopni vytvořit vhodný prostor a čas k těmto přechodům. Tato schopnost dotknout se vláken magie, jiných světů a časů je jednou ze základních schopností, kterou bychom měli od počátku kultivovat, hýčkat a také si ji užívat.

Přechodem do magického časoprostoru se dotýkáme sfér magie, duchů i bohů. Můžeme v něm magicky pracovat, provádět rituály, setkávat se s bytostmi nebo astrálně cestovat. Způsobů, jak se do tohoto časoprostoru dostat je tolik, kolik je praktikujících. Někdo sestupuje po schodišti, někdo vstupuje do jeskyní či pukliny ve stromě, jiný skáče přes živý plot, další vytváří portály nebo užívá mandaly. Někomu stačí představivost, jiní používají gesta, pohledy nebo dech.

Dokonce ani když nic nepotřebujeme, mohou být návštěvy tohoto prostoru přínosné. Mohou být místem, kde se uklidníme, načerpáme sílu, odpočineme si, setkáme se se svými předky, bohy a jinými “známými”.

Takové okamžiky si nemusíte představovat jako velké, komplikované a časově náročné rituály.
Po nějakém čase praktikování stačí pár slov, gesto, myšlenka, dotyk votivní sošky, procházka nebo umístění obětiny na oltář a jsme schopni se napojit na tento magický prostor nebo do něj přímo vstoupit.

Často stačí pár vteřin kontaktu, aby nám bylo hned lépe, našli jsme svůj střed a uvědomili si, kdo jsme a kde jsme.

Hledáte-li cesty za svými předky, bohy a dalšími bytostmi tohoto i jiných světů, rády budeme vašimi průvodkyněmi. Kurz Čarodějný podzim, ve kterém se těmto tématům věnujeme, začíná už 27. října.

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

JadeitJadeit

Jadeit je minerálem harmonie, čistoty a klidu. V čínské kultuře symbolizoval moudrost, spravedlnost, lásku, odvahu i skromnost. Na dálném východě byl ceněn více než zlato a díky tomu, že se