Dubnový úplněk

Čeká nás magický “Růžový úplněk” ve znamení lásky a vztahů.
Dubnový úplněk tentokrát připadá na čtvrtek 6. dubna 2023 v 6:34 hodin a jeho energie bude velmi mocná především v oblasti lásky a vztahů. Budete potřebovat odvahu uvědomit si, že vaše vztahy musí projít změnou, ať už pozitivní nebo negativní.

Tomuto úplňku se také říká Rašící úplněk a někdy i Velikonoční, a to z poměrně dobrého důvodu. Velikonoce jsou totiž pohyblivé svátky, které každoročně připadají na odlišný termín. Ten se přitom v západní křesťanské tradici určuje podle měsíčních fází, a to tak, že Velikonoční neděle vychází vždy na první neděli po prvním jarním úplňku.

Dubnový úplněk bude ve znamení Vah, které je ovládáno vzdušným živlem. Jeho zrozenci usilují o klid, soulad a harmonii, snaží se za každou cenu hledat kompromisy, a pokud to jde, vyhýbají se uspěchaným rozhodnutím i stresovým situacím.

Jsou to lidé velmi diplomatičtí, otevření, chápaví a spravedliví, přátelští, ale také nerozhodní a velmi snadno ovlivnitelní, vyhýbají se konfliktům a někdy mohou být až nesamostatní a bývají přehnaně přizpůsobiví. Jejich heslem je vážím, vyrovnávám a odkládám.

Rituály a kouzla, které máme v plánu provádět, by měly být v souladu s tímto vzdušným znamením.
Správně vykonaným rituálem lze podle dobových grimoárů obohatit svůj život, zkrášlit sebe sama, či dokonce změnit chod událostí.

V našich životech se spolu s přicházejícím jarem probouzí spoustu nových impulzů. Vnímáme příchod nové energie.

Rády bychom s vámi v den tohoto úplňku přivítaly novou bytost – bohyni Estäru – a společně ji přivedli k životu. Jako symbol nového začátku s ní za úplňku spojíme jablko. Proč právě jablko? Když je rozpůlíme, objeví se uprostřed obou částí hvězdička – pentagram, znak nesmrtelnosti. Některé tradice zachovávají mýtus spojující strom jabloně s pádem člověka z nevinnosti prvotního stavu do dualistického světa a sebeuvědomění. Na druhé straně požití plodu se stromu jabloně propůjčilo člověku nesmrtelnost v podobě věčného cyklu smrti a znovuzrození, v němž se vždy znovu a znovu dostává do ztraceného ráje nedotčenosti, ale při iniciaci může proniknout do tajemství Bohyně.

Iniciace je rituálem věčné cesty ke smrti a znovuzrození. Kandidátům obojího pohlaví se dávala jabloňová větev, která je měla doprovázet při symbolické, průchodu podsvětím, poté co vstoupili do místnosti zasvěcení. Součástí rituálu bylo i symbolické ochutnávání jablka.

A protože jsme milovnice dobrého vína, pojďme společně na oslavu zrození bohyně Estäry rituálně vytvořit jablečné víno a poté si s ním připít.

Na toto jablečné víno si připravíme:

 • 2 kg jablek
 • 3 l vařící vody
 • 1,5 kg cukru
 • Kvasinky
  Jablka nakrájejte a dejte do velké nádoby. Přidejte vařící vodu. Nechte 4 dny stát, denně promíchejte. Sceďte do demižonu, přidejte cukr a kvasinky a zajistěte vzduchovým uzávěrem. Po skončení fermentace stočte do lahví.
  Můžeme vyrobit také kadidlo Bohyně Estäry, které bude kadidlem lásky:
 • 1 díl jabloňových květů
 • 1 díl květních plátků růže
 • Několik kapek levandulového nebo růžového aromatického oleje
 • 2 díly olibana
  Navlhčete kadidlo olejem a nechte několik hodin stát. přidejte do něj jabloňové a růžové okvětní plátky. Zapalte na dřevěném uhlí a nechte se unášet záplavou láskyplných pocitů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

ZáhnědaZáhněda

Záhněda je odrůda křemene, která má průhlednou kouřovou barvu. Přestože je tmavá, prostupuje jí světlo, a tak je záhněda minerálem, který nám i v temných časech připomíná, že existuje světlo,

TURMALÍNTURMALÍN

Turmalín čistí, očišťuje a transformuje těžké a hutné energie. Vytváří silné ochranné pole pro nás i pro náš domov. Proto je dobré umisťovat jej do geopatogenních zón. Přináší rovněž ochranu