Dubnový úplněk

Čeká nás magický “Růžový úplněk” ve znamení lásky a vztahů.
Dubnový úplněk tentokrát připadá na čtvrtek 6. dubna 2023 v 6:34 hodin a jeho energie bude velmi mocná především v oblasti lásky a vztahů. Budete potřebovat odvahu uvědomit si, že vaše vztahy musí projít změnou, ať už pozitivní nebo negativní.

Tomuto úplňku se také říká Rašící úplněk a někdy i Velikonoční, a to z poměrně dobrého důvodu. Velikonoce jsou totiž pohyblivé svátky, které každoročně připadají na odlišný termín. Ten se přitom v západní křesťanské tradici určuje podle měsíčních fází, a to tak, že Velikonoční neděle vychází vždy na první neděli po prvním jarním úplňku.

Dubnový úplněk bude ve znamení Vah, které je ovládáno vzdušným živlem. Jeho zrozenci usilují o klid, soulad a harmonii, snaží se za každou cenu hledat kompromisy, a pokud to jde, vyhýbají se uspěchaným rozhodnutím i stresovým situacím.

Jsou to lidé velmi diplomatičtí, otevření, chápaví a spravedliví, přátelští, ale také nerozhodní a velmi snadno ovlivnitelní, vyhýbají se konfliktům a někdy mohou být až nesamostatní a bývají přehnaně přizpůsobiví. Jejich heslem je vážím, vyrovnávám a odkládám.

Rituály a kouzla, které máme v plánu provádět, by měly být v souladu s tímto vzdušným znamením.
Správně vykonaným rituálem lze podle dobových grimoárů obohatit svůj život, zkrášlit sebe sama, či dokonce změnit chod událostí.

V našich životech se spolu s přicházejícím jarem probouzí spoustu nových impulzů. Vnímáme příchod nové energie.

Rády bychom s vámi v den tohoto úplňku přivítaly novou bytost – bohyni Estäru – a společně ji přivedli k životu. Jako symbol nového začátku s ní za úplňku spojíme jablko. Proč právě jablko? Když je rozpůlíme, objeví se uprostřed obou částí hvězdička – pentagram, znak nesmrtelnosti. Některé tradice zachovávají mýtus spojující strom jabloně s pádem člověka z nevinnosti prvotního stavu do dualistického světa a sebeuvědomění. Na druhé straně požití plodu se stromu jabloně propůjčilo člověku nesmrtelnost v podobě věčného cyklu smrti a znovuzrození, v němž se vždy znovu a znovu dostává do ztraceného ráje nedotčenosti, ale při iniciaci může proniknout do tajemství Bohyně.

Iniciace je rituálem věčné cesty ke smrti a znovuzrození. Kandidátům obojího pohlaví se dávala jabloňová větev, která je měla doprovázet při symbolické, průchodu podsvětím, poté co vstoupili do místnosti zasvěcení. Součástí rituálu bylo i symbolické ochutnávání jablka.

A protože jsme milovnice dobrého vína, pojďme společně na oslavu zrození bohyně Estäry rituálně vytvořit jablečné víno a poté si s ním připít.

Na toto jablečné víno si připravíme:

 • 2 kg jablek
 • 3 l vařící vody
 • 1,5 kg cukru
 • Kvasinky
  Jablka nakrájejte a dejte do velké nádoby. Přidejte vařící vodu. Nechte 4 dny stát, denně promíchejte. Sceďte do demižonu, přidejte cukr a kvasinky a zajistěte vzduchovým uzávěrem. Po skončení fermentace stočte do lahví.
  Můžeme vyrobit také kadidlo Bohyně Estäry, které bude kadidlem lásky:
 • 1 díl jabloňových květů
 • 1 díl květních plátků růže
 • Několik kapek levandulového nebo růžového aromatického oleje
 • 2 díly olibana
  Navlhčete kadidlo olejem a nechte několik hodin stát. přidejte do něj jabloňové a růžové okvětní plátky. Zapalte na dřevěném uhlí a nechte se unášet záplavou láskyplných pocitů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta VeleknězeKarta Velekněze

Velekněz je kartou, která nás v Rider Waitu často svádí při interpretaci významu na scestí díky použité křesťanské symbolice. Místo, abychom se ponořili do hlubších významů karty, sklouzneme po povrchu

Dědek DomovíkDědek Domovík

Dědek Domovík neboli Dědek Hospodáříček či Domovoj je ochránce domova, s nímž se setkáváme ve slovanském folklóru a mytologii. Je to drobný starý mužíček s šedivými střapatými vlasy a dlouhým