MALÁ ARKÁNA: KRÁL PENTAKLŮ

Král pentaklů sedí na trůnu zdobeném řezbami býků, kteří představují jeho spojení s astrologickým znamením Býka. Jeho roucho zdobí hrozny a vinná réva, symbolizující bohatství a hojnost. V pravé ruce drží žezlo své moci a v levé zlatou minci, která představuje jeho materiální vliv. Tento král má nejen schopnost vytvářet materiální bohatství, ale je i natolik moudrý, že si svou hojnost díky sebekázni a disciplíně umí udržet.

Rostliny u jeho nohou představují nejvyšší dosažení materiálního úspěchu. V pozadí se tyčí jeho hrad; symbol všeho, co vybudoval. Tento král to s finančním zabezpečením myslí velmi vážně. Hromadění majetku je jeho životním posláním. Nenechává si ho však jen pro sebe. Jeho sebehodnota vychází z toho, že svůj majetek dělí a že sdílí své zisky s těmi, o které se stará.

Je také otcovskou postavou, která ostatním poskytuje rady a vedení, a to zejména ve finančních a pracovních záležitostech.

Ve výkladu Král pentaklů avizuje úspěch a bohatství. Umíte rozpoznat příležitost k zisku a zároveň máte dost znalostí, abyste své investice moudře spravovali a dále je rozhojňovali. Umíte přetvořit vize do hmatatelné podoby a díky úsilí, tvrdé práci a zkušenostem máte našlápnuto k úspěchu.
Král pentaklů není někdo, na koho spadlo štěstí náhodně odněkud shůry, je to člověk, která se vypracoval, prošel mnoha zkouškami, vzestupy a pády. Prošel si všemi karamboly na pozici Pážete a Rytíře, a nyní už si nemusí nic dokazovat. Má vše, co potřebuje.

V mnoha ohledech se tato karta podobá Císaři z Velké Arkány. Král pentaklů stejně jako Císař oceňuje metodický a promyšlený přístup k práci a není mu po chuti experimentování. Je konzervativní a vyznává tradice. Cení si řádu a logiky a uznává hierarchické struktury.
Je velkorysý a záleží mu na lidech, o které se stará. Je vůdčí osobností, ale svou moc neuplatňuje agresivně. Je zralý a jeho přirozená autorita vzbuzuje respekt.

Jako skutečná osoba to je obvykle někdo, kdo má status, postavení a moc. Je to někdo, kdo něco dokázal, a nyní se s rozvahou dělí o své dary s okolním světem.

V obrácené pozici se však může proměnit na workoholika nebo neústupného a tvrdohlavého skrblíka či nudného patrona, který se natolik zasekal ve své rutině a tolik se soustředí na hromadění materiálních statků, že nemá čas užívat si života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

ElemiElemi

Pryskyřice elemi má vysoký obsah esenciálního oleje, olej je velmi aromaticky koncentrovaný.Staří Egypťané používali elemi v procesu mumifikace, takže jej můžeme perfektně využít pro práci s podsvětím a mrtvými. Elemi

AmetystAmetyst

Přestože tradiční řemeslo nepřikládá práci s drahými kameny takovou důležitost jako new age směry, neznamená to, že s nimi nepracuje vůbec. Stará cesta vychází z animistického pojetí světa, které vnímá