HEMATIT

Hematit je minerál, který je zvláště efektivní při uzemňování a ochraně.

Jeho název pochází z řeckého slova Haema, tedy krev (ostatně, jeho český název krevel vychází ze stejného základu). Staří Řekové totiž věřili, že vznikl z krve padlých bojovníků nasáklé do země po bitvě.
Tradičně je tedy hematit spojen s krví, ale krom toho má vynikající energetizující a revitalizační účinky. Je to velmi silný, „jangový“ kámen, který umí harmonizovat a vyrovnávat tok energií v meridiánech.

Díky svým uzemňujícím účinkům je vynikajícím společníkem při astrálních putováních a mimotělních zážitcích, protože nám pomáhá udržovat spojení s naším tělem a vrátit se zpět do hmoty.

Odstraňuje negativitu a působí jako mocný štít před vším, co by nám chtělo škodit.

Je spojen s planetou Mars, a tak ho můžeme použít nejen v ochranné magii, ale také jako součást kouzel, která nám mají zvýšit odvahu a kuráž.

Na psychologické úrovni posiluje naše sebevědomí, sílu vůle a zodpovědnost. Rozpouští sebeomezení, která nám brání v rozvoji, a je také podporou při léčbě závislostí a potížích s nadměrnou konzumací všeho, co v neúměrném množství škodí tělu i duši.

Pomáhá nám lépe se soustředit, bystří mysl a podporuje logické myšlení. Hodí se tedy lidem, kteří pracují v technických oborech nebo potřebují v práci rychle, a přitom originálně myslet. Zlepšuje také paměť.
Na tělesné úrovni se používá pro podporu krevního oběhu a uplatňuje se i v léčbě anémie. Je také výborným kamenem na podporu detoxikace orgánů, zejména ledvin.

Čistí krev a pomáhá při zásobení krve železem a při obnově červených krvinek.

Upotřebení má i při svalových křečích, pomáhá při úzkosti a nespavosti.

Jako elixír se používá na srážení horečky.

Při bolestech hlavy se doporučuje přiložit ho na místo, kde vaše hlava pulzuje bolestí.
V terapii by se však neměl používat příliš dlouho, ani bychom ho neměli nosit jako šperk každodenně. Pozor by si měli dát zejména lidé, kteří prodělávají akutní nebo chronický zánět v těle, nebo mají potíže se štítnou žlázou.

Hematit čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme libovolně dlouho na slunečním světle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související