Je magie reálná? A co vlastně umí?

Pokud čtete náš newsletter, sledujete naše sociální sítě či blog nebo jste si dokonce zakoupili nějaký náš kurz, je více než pravděpodobné, že první otázku již pro sebe máte vyřešenou. Kdybyste magii nepovažovali za reálnou, ale vnímali ji jako pouťovou atrakci či snad dokonce podvodnou snahu vymámit z lidí peníze, asi byste tu nebyli.

Na druhou stranu vás nepodezíráme, že o magii máte představu založenou na Harry Potterovi nebo Pánovi prstenů. Pokud je vám více jak jedenáct let, tak už jste asi smíření s tím, že žádná sova s pozvánkou do Bradavic se za vašimi okny neobjeví a že ten druh čar a kouzel, kdy stačí mávnout kouzelnou hůlkou a pronést pár vznešeně znějících slov asi nebude to, co ve vašem životě bude mít relevanci.

Co tedy skutečná magie dokáže? Můžeme s její pomocí vyhrát miliardy v Jackpotu nebo si vyčarovat sexy krasavce s jachtou?

Neradi bychom vám brali iluze, ale je mnohem pravděpodobnější, že vás zabije blesk, než že vyhrajete hlavní cenu ve Sportce. A pokud se nepohybujete ve světě mocných a bohatých, s celebritou světového formátu asi také randit nebudete.

Magie totiž umí ovlivnit realitu. Může pozměnit směr, kudy se události ubírají. Může tu něco přidat, tu ubrat, zkorigovat okolnosti nebo vašemu charismatu dodat na lesku a záři, nedokáže ale ohýbat přírodní zákony nebo přimět svět, aby začal fungovat jako ve fantasy románu.

Magie pracuje v souladu s realitou, nikoliv proti ní.

A nejlépe se projeví v případě, že ji použijeme, abychom něco postrčili nebo naopak zabrzdili či odklonili, než tam, kde se budeme snažit o nerealistickou změnu.

Vrátíme-li se k příkladu s výhrou v loterii, je třeba vyhodnotit si, jak velkou šanci máte na výhru. Ve Sportce je tato šance podle provozovatele hry aktuálně 1 ÷ 13 983 816.

Pokud magii chápeme nikoliv jako nepřirozenou či nadpřirozenou moc, ale jako zcela přirozenou sílu, která pracuje tak, že umí ovlivnit události či lidi kolem nás, můžeme přemýšlet o tom, jak moc tuto vyčíslenou pravděpodobnost můžeme ovlivnit. Možná, když budeme skutečně zručnými čaroději, či čarodějkami, dokážeme svým magickým působením zvýšit šance na výhru ve sportce stonásobně. Nebo tisícinásobně.

Klidně si vezměte kalkulačku a spočítejte si, jak vás toto úsilí přiblížilo k cíli, tedy k výhře.  Pořád nic moc, že?

A co kdybyste tento vliv použili k tomu, abyste podpořili svoje podnikání, zlepšili investice nebo si našli lépe placenou práci? Najednou už nemusíme myslet v tak velkých číslech. Možná by stačilo být desetkrát tak úspěšný v prodeji nebo třikrát úspěšnější u pohovorů, abyste v životě díky magickému vlivu pocítili signifikantní změnu.

Stejně tak nemá smysl investovat energii do seznámení s Georgem Clooneyem, když můžete mnohem efektivněji magicky ovlivnit svoji atraktivitu pro lokálně dostupné partery. A nejen to, můžete ovlivnit i to, zda k sobě budete přitahovat takové muže (ženy), s nimiž chcete založit rodinu a mít dva zlaté retrívry a domek za Prahou.

Má to jen jeden malý, drobný háček, který praktikanti často rádi přehlíží.

Magie nebude nikdy fungovat, pokud nebude mít co ovlivňovat.

Když tedy budete každý večer trávit doma na gauči u Netflixu, můžete čarovat, až vám budou lítat jiskry z kotlíku, ale pokud se izolujete od lidí, nemáte reálnou příležitost svého vysněného partnera potkat, leda byste si vysnili život s kurýrem z Dáme Jídlo.

Aby magie mohla ovlivňovat svět kolem vás, musíte jí dát něco, na co může mít vliv.

Magie je velmi mocný nástroj, ale jako každý nástroj ji musíme umět používat, aby dělala to, co po ní chceme. A pokud budete k magii přistupovat tak, že stačí sedět na místě a nedělat žádné změny v „reálném“ životě, je to jako místo do hřebíku tlouct kladivem do vlastního kolene. Navenek to vypadá podobně, ale na efekt, který jste si představovali, čekáte marně.

Jestli jste se tedy do magie pustili s očekáváním zázraků, bude lepší, když buď pozměníte přístup, nebo se obrátíte na obory spirituality, které zázraky slibují.

Jste-li však ochotni udělat plán, který by fungoval i bez magie, a využít magii k tomu, aby tento plán vyšel, jste na nejlepší cestě stát se skutečnými čaroději či čarodějkami.

Je tedy magie reálná? Je reálná jako každá síla. Funguje tehdy, když víte, jak s ní zacházet.

A jaké jsou fígle, magií ovlivnit realitu? O tom si zas povíme v některém dalším článku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související