Malá Arkána: eso mečů

Eso mečů zobrazuje třpytivou ruku vystupující z bílého oblaku, představujícího božství. Ruka drží vztyčený meč, který symbolizuje mysl a intelekt, a na špičce meče sedí ověnčená koruna, znamení úspěchu a vítězství.

Ačkoli je toto eso znamením triumfu, rozeklané hory v pozadí naznačují, že cesta, která nás čeká, bude náročná. K tomu, abychom ji zvládli, budeme potřebovat duševní odolnost.
Eso mečů přináší vlnu energie z intelektuální sféry. Je novým nápadem, novou myšlenkou či dokonce zcela novým způsobem myšlení, který nám umožní vidět svět ze zcela odlišné perspektivy. Představuje také uvědomění nebo řešení problému, který vás dlouho trápil.

Tato karta je samotnou podstatou elementu vzduchu.
Stejně jako ostatní esa vám přináší příležitost. Jste otevřeni intelektuálním impulzům, toužíte po duševní stimulaci a vrháte se do možností se naučit něco nového. Eso mečů je inspirací k originálnímu myšlení a ve výkladu oznamuje ideální čas k zahájení projektu, který vyžaduje komunikační schopnosti a plné využití vaší mentální kapacity.

Je okamžikem jasnosti, kdy konečně vidíte věci takové, jaké jsou.
Tato karta vás vybízí k racionálnímu pohledu na věc. Soustřeďte se na to, co víte, a vše si promyslete, přičemž emoce a touhy nechte prozatím stranou. Zaměřte se na to, co je fér a spravedlivé, co vám připadá správné. Jděte za tím, co je pravdivé.

Eso mečů totiž může představovat moment, kdy konečně najdete sílu definovat, a dokonce vyslovit svou pravdu, bez ohledu na to, zda není líbivá nebo má ostré hroty.

Stejně jako ostatní karty mečů je i však Eso mečů dvojsečné. Jeho čepel může tvořit i ničit. Záleží jen na vás, zda s jeho pomocí rozseknete něco, co potřebuje osvobodit od nánosu starého a nepotřebného. Nebo zda ho využijete jako zbraň pro své sobecké účely a prosekáte si s ním cestu k cíli bez ohlížení se na potřeby druhých.

Použijte tento intelektuální meč ve prospěch druhých; bojujte za jejich práva, za jejich pravdu nebo za myšlenku, která zlepší, když už ne celý svět, tak alespoň svět kolem vás. Tak jeho sílu využijete nejlépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

VojtěškaVojtěška

MAGICKÉ BYLINY: VOJTĚŠKA (Medicago sativa, angl. Alfalfa) Vojtěška je běžně rostoucí luštěnina, kterou většina z nás zná jako královnu všech pícnin. Primárně je považována za krmivo pro hospodářská zvířata. Tato